У віденському музеї спеціально вішають картини криво — це засторога про зміни клімату
Віденський музей Леопольда розвісив 15 своїх картин під нахилом. На скільки градусів внаслідок глобального потепління може підвищитися температура в певному регіоні, на стільки ж градусів повернули картину з відповідним пейзажем. Ідея в тому, щоб показати, як навіть на перший погляд незначна зміна у 1,5-2°C здатна бути помітною та важливою. На сторінці проєкту детальніше йдеться про те, до яких наслідків може призвести потепління у тих чи інших регіонах — наприклад, зникнення певних видів рослин або колапсу цілих екосистем.
У такому положенні полотна будуть знаходитися до 26 червня, серед них роботи Гюстава Курбе, Егона Шіле та Густава Клімта. Проєкт називається «Ще кілька градусів (перетворять світ на незручне місце)», а підготувати його допомагала Віденська мережа кліматичних досліджень Climate Change Center Austria.
За минулий рік екоактивісти неодноразово обливали картини у різних музеях або приклеювали себе до рам, щоб привернути увагу до змін клімату. Зокрема, чорною рідиною облили й картину Клімта «Смерть і життя» 1915 року в музеї Леопольда. Твір мистецтва не постраждав. Тоді директор музею Ганс-Петер Віплінгер заявляв, що занепокоєння борців проти змін клімату виправдані, але напад на твори мистецтва — це неправильний спосіб досягти своїх цілей. Він закликав активістів знайти інші способи висловити власні погляди. Тож нинішнім проєктом установа демонструє солідарність із «зусиллями кліматичного руху», не ставлячи під загрозу самі полотна.