Партнерский материал

Місце, де не соромно: 6 переваг домашніх вечірок

Домашні вечірки завжди були найбільш душевними, а в період пандемії стали ще й єдиною альтернативою клубам. Разом з Jägermeister редакція збирає ідеальні плейлисти для таких зустрічей, а разом з бувалими тусовщиками шукає відповідь на запитання: чому вдома краще?

Найкращі вечірки відбуваються раптово, тому варто завжди бути готовим до всього: екс-учасники гурту YUKO Юля і Стас розповідають про домашні тусовки та гілті-плежер, Діма Зезюлін із Latexfauna — про багатий досвід квартирників, а співзасновник Mezzanine Тарас Хімчак — про барбекю на балконі. Наші герої називають головні переваги домашніх тусовок, а також діляться перевіреними треками.

Зібрані ними та інши плейлисти є на нашій платформі, створеній разом із Jägermeister, без якого і так не обходяться ідеальні домашні тусовки. На ній можна зробити і свій плейлист, а потім пошерити його у соцмережах, зібрати лайки і виграти приз для всієї компанії.

Юля Юріна

Ексучасниця гурту YUKO.

1 Місце для будь-якого одягу. Можна не фарбуватися.
2 На вечірці всі свої

— Квартирники — це в першу чергу можливість поспілкуватися зі своїми друзями, оскільки на гучних вечірках у клубі або барі досить складно розвивати довгі бесіди.

За час карантину у нас склалася традиція: майже кожних вихідних ми збираємося у мого майстра з волосся і за сумісництвом близької подруги — Стасі Кларос. У неї на двадцять першому поверсі ми топимо камін, іноді готуємо гриль на балконі, цілий рік прикрашаємо ялинку, спілкуємося і граємо в настільні ігри. Для мене кайф таких вечірок у тому, що можна не фарбуватися, почуватися безпечно, адже з тобою тільки твої найближчі друзі, отже можна бути «на домашньому».

Одного разу о першій годині ночі нам знадобилося терміново приготувати рогалики з шоколадом, але оскільки під рукою не виявилося качалки для розкачування тіста, довелося ламати меблі, щоб використати замість неї ніжку стільця. Коли збирається велика компанія, у нас починаються проблеми з сусідами, і ми кожного разу придумуємо відмазки, чому у нас так гамірно.

Одного разу о першій годині ночі нам знадобилося терміново приготувати рогалики з шоколадом, але оскільки під рукою не виявилося качалки для розкачування тіста, довелося ламати меблі.

Є і другий тип домашніх, особливо гучних вечірок, коли ми збираємося колом близьких артистів і влаштовуємо концерти і костюмовані паті з дискотекою. Ми граємо в інтерактивні ігри, а іноді навіть знімаємо кліпи, в тому числі одним дублем з постановочними кадрами на 15 осіб. Зазвичай на таких вечірках у хід йдуть плейлисти 2000-х з найулюбленішими піснями шкільних дискотек або ж найгарячіші суперхітові новинки останнього місяця.

Так що моя порада — завжди мати під рукою парочку гілті-плежер-вбрань, блискітки для обличчя і зібраний плейлист із піснями, від яких у всіх ностальгічно буде краятися серденько.

Плейлист від Юлі.
Стас Корольов

Ексучасник гурту YUKO.

3. Вдома — безпечно.

— Згоден з Юлею, що домашні тусовки — це можливість спілкуватися не через small talk. Ти сам вирішуєш, скільки буде людей, які будуть напої, яка буде музика і на якій гучності тощо. Тобто кастомізуєш процес соціалізації. І звичайно, мати можливість заснути в сусідній кімнаті — безцінно.

Чесно кажучи, найкраща порада на час карантину — залишатися на самоізоляції. Глобально домашня вечірка — це стріла собі в ногу, якщо ми говоримо про протистояння суспільства пандемії. Тому якщо дуже вже хочеться тусити, є сенс обрати кількох найближчих друзів/співробітників, з якими ти і так регулярно бачишся, і з ними і тусити, щоб загальну кількість активних контактів не збільшувати. Надійний варіант — самому собі пограти музику.

Плейлист від Стаса.
Діма Зезюлін

Учасник гурту Latexfauna.

4 Можна грати в ігри.
5 Та їсти суп!

— У мене величезний досвід домашніх вечірок, адже так уже склалося, що коли всі різко вирішували потусуватися, це чомусь відбувалося у мене. Звісно, зазвичай ці вечірки супроводжувалися музикою, в основному електронною або ж перевіреними хітами 70-х. Мені здається, що в цей час народилася вся найкласніша музика, а тепер ми тільки переосмислюємо і переробляємо її, створюючи сучасну поп-музику. Та ж інді-музика багато почерпнула з фанку, соулу. Так що іноді ми ставимо сучасні пісні, але навіяні музикою 70-х.

Прикол домашніх вечірок якраз у тому, що всі можуть поставити улюблену пісню або останні знахідки, подивитися, чи качає інших. Це ж завжди приємно — попонтуватися, що ти знайшов класний трек. І коли він усім подобається, у тебе відчуття, ніби це ти його написав. Іноді я дійсно граю друзям пісні, які нещодавно склав, — якщо не соромно. А ще на домашніх вечірках я обожнюю грати у гру, де загадане слово потрібно пояснити іншими словами, але тільки на літеру «П».

Це ж завжди приємно — попонтуватися, що ти знайшов класний трек.

Коли тільки почався карантин, я з’їхав за Київ, жив у будиночку в лісі. Ми постійно готували там щось на багатті — такий природний вайб. Я, наприклад, люблю готувати суп, пригощати ним друзів і по тридцять разів перепитувати, чи сподобалося їм. При цьому всьому на застіллі, звичайно, завжди можна було увімкнути колоночки JBL.

Плейлист від Діми.

Хоч зараз я вже не дуже тусуюся, але у мене все ж насичене життя в плані музики, тому що ми все одно збираємося на репетиції.

А для домашніх вечірок у мене є декілька порад. Не забувайте, що вночі в Києві не продають алкоголь, а багато його не буває, так що краще підготуватися заздалегідь. Ще важливо не кликати на вечірку ось того самого друга з поганим смаком. Є такі люди, які слухають музику заради приколу, а не заради самої музики. Зазвичай така людина вип’є і починає ставити всілякі «Ленінгради» і Вєрок Сердючок — так ось її треба вчасно зупинити або взагалі не кликати.

Тарас Хімчак

Засновник простору Mezzanine.

6. Жодної диктатури — плейлист наш!

— Влітку ми влаштовували вечірки для друзів на балконі в Mezzanine, а коли похолодало, перенесли їх всередину. 90% гостей на них були моїми добрими знайомими, інші — це друзі друзів. Тобто це був не формат якихось рейвів, а швидше звичайнісінькі квартирні вечірки, от тільки не в квартирі. З огляду на те що збиралися люди, які й так постійно бачаться, епідемічну ситуацію ми точно не погіршували.

Як правило, всі приносили з собою якусь їжу і ми готували її на грилі — балкон дозволяє. Іноді навіть настолки захоплювали, а іноді і хтось із музикантів грав. Тобто це як звичайний концерт, тільки для 10-15 осіб.

Для музикантів це відмінний формат: у тісному колі можна поділитися новим матеріалом, перевірити його. Це хороша альтернатива зависанню у квартирі у повній самотині — все ж нам дуже бракує відчуття присутності, живого спілкування і тактильності.

На звичайній великій вечірці ми б не змогли влаштовувати це барбекю, адже вогонь і багато незнайомих людей — погане поєднання. А тут усі свої, все легко контролювати, можна ділитися один з одним домашньою їжею.

Плейлисти зазвичай готували або ми, або хтось із гостей, серед яких багато промоутерів і музикантів. Звісно, музика, яка звучить на таких затишних посиденьках, ближче до якоїсь теплої, барної, часто це якийсь хаус або диско. Хоча іноді й експериментальна електроніка, нью-вейв, колд-вейв — та все що подобається.

Плейлист від Тараса.

Вечірки — це історія про єднання, і зараз ми так само єдині у спробах знайти їм заміну. Згадуй свої коронні треки, збирай їх у плейлисти, поділися з друзями і вигравай призи від Jägermeister. Гарна музика, спільні спогади і невеличкі сюрпризи — ті радощі, від яких точно не варто відмовлятися.

Нове та Найкраще

8 597

1 107

905
1 365

Більше матеріалів