Трансгендери Пакистану створили власну церкву, щоб уникнути булінгу

Трансгендерні жінки Пакистану створили власну християнську церкву в Карачі, де можуть почуватися в безпеці, не побоюючись образ, повідомляє New York Post. Християн у мусульманській країні меншість — приблизно 1,3%. Трансгендери ж виявилися меншиною всередині меншини. Вони підкреслюють, що неодноразово зазнавали цькування і не могли спокійно молитися поруч з іншими парафіянами. У традиційних християнських церквах трансгендерних жінок змушують сідати на останні ряди, поводитися максимально непомітно, не співати і приходити на проповіді в чоловічому одязі.

Релігійну організацію назвали «Першою церквою євнухів». Дехто вважає визначення «євнух» принизливим, але так часто називають трансгендерних людей у Південній Азії. Пасторка і співзасновниця церкви Галаза Шафік наголошує, що навмисно обрала таке найменування, адже воно відсилає до рядка з Біблії, де сказано, що Бог благоволить євнухам. Одним з ініціаторів створення церкви також стала єдина трансгендерна адвокатка в Пакистані Неєша Рао.

«Люди дивилися на нас з глузуванням. Ніхто не хотів сідати поруч, дехто навіть говорив, що ми — мерзота. Але ні, ми — люди. Що з нами не так? Це просто наша сутність», — зазначає трансгендерна жінка Нена Сутрей, яка неодноразово зазнавала фізичного та морального насильства. Незважаючи на те що уряд Пакистану офіційно визнав трансгендерних людей третьою статтю, вони нерідко стикаються з жорстокістю з боку консервативних жителів країни. Від них відмовляються сім’ї, та їм вкрай складно влаштуватися на роботу — часто трансгендерним жінкам доводиться танцювати на весіллях. Переживши сексуальне насильство, багато хто з них стають повіями без найменшої можливості налагодити своє життя.

Першу службу Галаза Шафік провела у дворі свого будинку. «Ця церква важлива для нас, тому що тут ми вільні та щасливі, прославляючи Господа, який нас створив», — каже пасторка.

Нове та Найкраще

8 597

1 107

905
1 365
Більше матеріалів