Фотопроєкт

Кулепробивний матеріал: Проєкт про відбудову Чернігівщини

Андрій Денисенко зробив свій перший фотопроєкт допомагаючи відбудовувати села на Чернігівщині. Більшість фотографів знімали місцевих мешканців та розбиті вулиці, але Андрій сфокусувався на тих, хто повертає села до життя.
Андрій Денисенко

Український фотограф. Народився в Сімферополі, живе та працює у Києві.

— В травні я приєднався до волонтерів, які допомогали іншим з лютого. Спочатку ми готували їжу для військових, а потім взялися за відбудову трьох сіл Чернігівщини. Двічі на тиждень туди їздить 15-20 волонтерів. Зараз наша мета відремонтувати якомога більше будівель до холодів.

Ми відновили вже понад 20 будинків і ще близько 150 родинам допомогли з матеріалами для ремонту. Хоча у більшості з нас не було досвіду будівництва, ми швидко всьому навчилися. Достатньо раз побачити, як робити опалубку чи фундамент або класти шифер, щоб повторити це самому.

Я не професійний фотограф, але мені хотілося закарбувати усе це. Мої світлини зроблено у техніці подвійної експозиції на плівку: на них зображені волонтери та зрешечені загорожі. Відновлюючи будинки, ці люди пропускають через себе історії місцевих.

Не співчувати всім, кого ти там бачиш, неможливо. Від більшості домівок майже нічого не лишилося. Одна з мешканок, Світлана, буквально живе в цеглі: вціліли тільки дві стіни її будинку. Між побаченим навесні й тим, як виглядають села зараз, колосальна різниця. Я точно знаю це, бо знімав їх з дрона.

Я, як і інші волонтери, працюю на основній роботі, але не втомлююся від таких поїздок. Навпаки — це добре прочищає мізки.

Одна з мешканок, Світлана, буквально живе в цеглі: вціліли тільки дві стіни її будинку.

Допомогти волонтерам можна перейшовши за посиланням.

Нове та Найкраще

647

576

604
921

Більше матеріалів