Ресурси

Європейські резиденції для українських художників під час війни

Artists at Risk (AR)

Сайт

Artists at Risk — некомерційний проєкт, який займається питаннями мистецтва і прав людини. Зокрема, він допомагає художникам та іншим діячам мистецтва у разі потреби виїхати з країни, в якій їм загрожує небезпека, а також надає їм резиденції та сприяє в реалізації артпроєктів.

Подати заявку на отримання тимчасової резиденції за кордоном можна тут.

VV Foundation

Сайт

Організація пропонує резиденції в місті Павілоста, Латвія. Найближчі відбудуться у березні та квітні. Їхня мета — допомогти художникам розвивати свою практику. VV Foundation оплачує дорогу і проживання, а також допоможе у вирішенні юридичних питань, пов’язаних із поїздкою.

Щоб оформити заявку, надішліть своє резюме та портфоліо на info@vvfoundation.org.

Nida Art Colony

Сайт

Резиденція від Вільнюської академії мистецтв знаходиться на Куршській косі. З початку війни в Україні Nida Art Colony приймає у себе співробітників українських культурних установ та художників із родинами. Окрім цього вона проводить навчальні програми для студентів, які були змушені перервати здобуття освіти через війну. Команда резиденції допомагає учасникам дістатися коси. Можна написати на пошту: info@nidacolony.lt.

Association of Romanian Contemporary Art Galleries

Фейсбук

Румунська організація, яка підтримує художників та кураторів незалежно від того, з якими медіумами вони працюють. Учасників резиденції розміщують у трьох містах — Бухаресті, Клужі й Тімішоарі. На сайті Association of Romanian Contemporary Art Galleries сказано, що організатори резиденцій підтримують усіх художників, які перебувають у небезпеці, тому жорстких вимог до результатів перебування тут немає.

Щоб подати заявку, напишіть листа на адресу agacor.association@gmail.com.

VCRC / Kyiv Biennial

Сайт
Facebook
Instagram

Це українська організація, яка підтримує вітчизняних художників грошима. Подати заявку на допомогу можна через пошту чи соцмережі.

Kunsthall Trondheim та Lademoen Kunstnerverksteder’s artist-in-residency program

Норвезькі програми, які проводять для українських художників двотижневі резиденції у місті Тронхеймі. Команда Kunsthall Trondheim сплачує переліт, Lademoen Kunstnerverksteder’s artist-in-residency — надає житло. Подавати заявки на office@kunsthalltrondheim.no.

Menu Zona Residency

Сайт

Ще одна литовська програма, яка організовує місячні програми для українських художників і їхніх сімей у Ніді та Клайпеді. Учасникам резиденції безкоштовно надають їжу, житло, транспорт і матеріали для роботи. Програма стартує у травні. Для участі потрібно подати резюме та портфоліо, дедлайн — 17 квітня. Напишіть на mezoresidency@gmail.com.

BLN

Сайт
Фейсбук

BLN — це платформа та виставковий простір для сучасного мистецтва у Берліні. Після початку війни платформа відкрила двомісячну резиденцію для українських художників SCOPE BLN. Її учасники отримають житло та 500 євро на місяць на витрати. Щоправда, діставатися до Берліна з України доведеться власним коштом. Подавати заявку можуть художники, які працюють практично з усіма сучасними формами візуального мистецтва: скульптура, живопис, інсталяція, мультимедіа, відео, кіно, фотографія. Обмежень за віком та статтю немає. Результати конкурсу будуть оголошені наприкінці квітня. Детальні вимоги до участі тут.

Kone Foundation

Сайт

Фінська організація, яка у мирний час надає гранти на культурні проєкти, наразі пропонує українським художникам резиденцію у селі Мюнямякі на південному заході Фінляндії. Щоб подати заявку, необхідно заповнити форму.

HIAP

Сайт

Резиденція від Міжнародної гельсінської артпрограми. HIAP сплачує транспортні витрати. Програма триває від одного тижня до трьох місяців. Якщо хочете податися, заповніть форму.

Нове та Найкраще

737

635

639
990

Більше матеріалів