Данія і Швеція запровадять паспорти вакцинації. Україна чекає на рішення ВООЗ

Данія і Швеція випустять цифрові сертифікати про вакцинацію від коронавірусу, які дозволять громадянам цих країн не тільки відвідувати ресторани і концерти, а й подорожувати. Швеція сподівається почати запроваджувати паспорти імунізації в червні, повідомляє Forbes.

Першою європейською країною, яка надала сертифікати про вакцинацію проти COVID-19 своїм громадянам, стала Ісландія. Держава визнає аналогічні документи, видані в будь-якій країні Шенгенської зони. В Угорщині ті, хто перехворів на коронавірус або має щеплення від цієї інфекції, використовують пластикову картку, яка підтверджує наявність імунітету. У цілому ідею введення паспорта вакцинації підтримують у Чехії, Польщі, Фінляндії, Іспанії, Португалії, Греції та на Кіпрі. Уряд Великої Британії також планував запровадити сертифікати про наявність щеплення від COVID-19, проте одразу ж зіткнувся з критикою щодо порушення громадянських свобод. У результаті влада країни поки відмовилася від цієї ідеї.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен підтримує створення паспорта вакцинації. Солідарна з нею і Рада Європи, але домовленість про те, які сертифікати можуть бути використані, поки не досягнута. Україна ж чекає на рекомендації від Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо запровадження паспорта вакцинації і тільки тоді буде розробляти цей документ. ВООЗ між тим радить урядам не поспішати з наданням свободи подорожей тим, хто пройшов імунізацію.

Паспорт вакцинації — це документ, який підтверджує, що людина зробила щеплення від коронавірусу. Імовірно, такі сертифікати можна буде завантажити з особистого кабінету на сайті уряду чи облікового запису системи охорони здоров’я або роздрукувати у вигляді QR-коду. Країни Євросоюзу планують використовувати паспорти вакцинації в основному для того, щоб люди змогли знову почати подорожувати.


Фото: Depositphotos

Нове та Найкраще

6 191

652

581
929
Більше матеріалів