Нейромережа записала дисс на Марка Цукерберга від імені Емінема — звучання не відрізнити

Нейромережа GPT-3, яка забезпечує роботу додатку Shortly Read, написала агресивний реп про творця Facebook Марка Цукерберга від імені Емінема, але сам артист у цьому участі не брав, повідомляє The Next Web. 48-річний репер, на рахунку якого «Оскар» і 15 «Греммі», не надто переймається політкоректністю. Він не раз висміював у своїх треках відомих особистостей, у тому числі Дональда Трампа, Мерайю Кері, Уілла Сміта, гурт Limp Bizkit і навіть видання Rolling Stone.

Провести експеримент зі штучним інтелектом вирішили творці ютуб-каналу Calamity Ai. GPT-3 створює пости, новини, вірші, вміє перекладати і програмувати, проте деякі словосполучення вийшли безладними і скидаються на випадковий набір слів. Наприклад, «коли ти прокидаєшся, ти схожий на людину, яка винайшла тост» або «я буду називати тебе Марком біля річки, тому що ти — фальшивка».

Для імітації голосу артиста використовували нейромережу Google Tactron 2, якій вдалося зберегти інтонації й тембр репера. Потім звукову доріжку наклали на біт у стилі треків, які Емінем випускав у 2000-х. Якби не підозрілий текст, композицію важко було б відрізнити від оригінального релізу.

Це далеко не перший випадок використання AI для написання музики. На технології штучного інтелекту базуються програми Watson Beat, Amper Music і NSynth Super, доступні на ринку. У 2018 році Forbes опублікував статтю, в якій стверджувалося, що AI здатний створювати більш затребувану музику, ніж люди, адже може точніше оцінити запити слухача та відтворити голос і манеру виконання будь-якого артиста. Тому в майбутньому, йшлося в публікації, така музика посяде міцні позиції на радіостанціях і стрімінгах.


Фото: Wikimedia Commons

Нове та Найкраще

6 398

741

637
997
Більше матеріалів