Портрет

Тіктокерка записала пісню про дупу огірка. Ви маєте її послухати

Українська тіктокерка Кажанна записала пісню про огірки — точніше, про їх дупи. Виявилося, що жартівливий трек непрофесійної виконавиці звучить краще, ніж композиції деяких досвідчених музикантів. Якщо ви його не чули, час це виправити.

Ганні Кажан 22 роки, вона живе в Одесі та працює у торговельному центрі. Прямо там, на складі серед коробок, дівчина знімає свої ролики.

Ганна завела тікток ще у 2021 році, але популярною стала тільки цієї весни. Напередодні Євробачення вона зняла кілька відео про артистів, що виконують «шароварщину», та спародіювала типові композиції, які відправляють від України на пісенний конкурс. Така прискіпливість до музичної сцени — це особисте: Ганна займається вокалом усе життя і вважає себе виконавицею, а не блогеркою. З підліткового віку вона пише пісні, але публікувати їх почала тільки зараз.

@ganna.kazhan

простиня мого діда це взагалі вийшов шедевр

♬ оригінальний звук - Кажанна

За останній місяць на Кажанну підписалося 50 тисяч людей (усього за нею слідкують 179 тисяч користувачів). Декілька її відео стали настільки популярними в українському тіктоці, що шанувальники зробили з них треки. Перший — пісня у народному стилі «Ой висіла на скалі простиня мого діда». Другий, зі словами із гумористичного відео Кажанни «Болить голова? Нехай не болить», дещо нагадує стиль популярної у 90-х співачки Сестрички Віки.

Це вже сьомий акаунт Кажанни, попередні видалили за «мову ворожнечі» у роликах про росіян. Ганна каже, що популярність з’явилася, коли вона знайшла власний візуальний стиль — зараз дівчина знімає відео у темряві зі спалахом. Упізнаваною її робить і яскрава зовнішність: бліда шкіра, чорне волосся, короткий чубчик. «Я завжди любила все готичне», — розповідає тіктокерка.

Мотив пісні «Дупа огірка» про незалежну та дещо різкувату жінку прийшов до неї під час готування. Ганна випустила трек уже за кілька днів. Вокальну частину вона записувала у себе вдома, а інструментальну зробив фоловер. «Молодий чоловік запросив мене на каву. Він не може прийняти, що мені не цікаво! Ти гірка, як дупа огірка. Ніхто тебе не хоче їсти, всім ти не така», — співає тіктокерка.

Відео на композицію «Ти гірка» зібрало на ютубі 140 тисяч переглядів за тиждень. Ганну ображає, коли інші виконавці говорять, що їй пощастило з раптовою популярністю, і натякають на низьку якість її музики. «У цій пісні є і феміністичний посил, і гарний голос, і чіпкий мотив. Щоб одного разу „залетіти“, я працювала кілька років», — зазначає Ганна. Якось вона намагалася випустити у тіктоці серйозний трек про стосунки, але його майже не слухали, тож вона видалила пісню.

Тікток поки що майже не приносить Ганні грошей, зате забезпечує новими знайомствами — у торговельному центрі Кажанну часто впізнають підписники.

Блогерам-початківцям вона радить експериментувати, але тим, хто хоче слави, краще продовжувати знімати за шаблоном, який спрацював одного разу. Секретом власної популярності Кажанна вважає щирість. «Гадаю, людям подобається моя безпосередність, — каже Ганна. — Я не намагаюся бути ідеальною: відео знімаю без макіяжу в коридорі й завжди відповідаю підписникам».

Фото на обкладинці надано Ганною Кажан

Нове та Найкраще

731

634

638
988

Більше матеріалів