У Києві попрощалися із загиблим на фронті активістом Романом Ратушним. Ось як це було
Роман Ратушний загинув під Ізюмом 9 червня, але про його смерть повідомили тільки 14-го. Він був розвідником 93-ї окремої механізованої бригади ЗСУ «Холодний Яр». 5 липня йому мало виповнитися 25 років.
З 2019-го Роман виступав проти забудови Протасового Яру у Солом’янському районі Києва: організовував акції, суботники, тематичні велопробіги, створив ініціативну групу. Ратушний повідомляв про погрози у свій бік, а минулого року його відправили під домашній арешт — нібито через те, що він узяв участь в акції протесту під Офісом президента. Тоді київська поліція відкрила провадження за статтею про хуліганство. Але сам Роман вважав, що підозра є наслідком його боротьби проти забудови Протасового Яру. Врешті-решт запобіжний захід скасували, але справу так і не закрили. У 2021 році окружний адміністративний суд на вимогу забудовника «Дайтона Груп», з яким пов’язували дніпровських бізнесменів Геннадія Корбана та Олега Левіна, скасував статус зеленої зони Протасового Яру, проте за пів року все ж повернув його.
Після загибелі Романа виявилося, що кошти зі своїх бойових виплат він заповів виданням «Історична правда» й «Новинарня», а також національній капелі бандуристів і Будинку-музею Тараса Шевченка у Києві.
Тепер на Протасовому Яру з’явився напис «Роман Ратушний. Герої не вмирають».
Фото: Назар Фурик спеціально для Bird in Flight