Партнерський матеріал

На вагу солоду: Пиво, яким ви його не бачили

Пиво не ділять на світле і темне, пляшкове нічим не гірше за розливне, а правильної кількості піни в келиху не існує — редакція вирішила показати пиво так, як це не прийнято, і розповісти про нього щось, чого ви раніше не знали.

Bird in Flight разом із компанією «Укрпиво» ​​вирішили підшукати пиву новий образ. За завданням редакції фотограф Мішка Бочкарьов та фуд-стилістка Наталя Овраменко продемонстрували, що пиво може виглядати спокусливо не лише в запотілому келиху, а знавчиня пива Олена Синешева — зібрала факти, які дозволяють пити його зі знанням справи.

1

Існує думка, що розливне пиво краще за пляшкове. Насправді різниці немає, просто у закладі пиво на розлив з більшою ймовірністю подадуть при правильній температурі та у правильному посуді — що суттєво впливає на смак.

2

Фахівці поділяють пиво не на світле й темне, а на лагери, елі та змішані, які діляться на різні сорти. Головна різниця між елем і лагером — не колір, а те, що вони бродять і дозрівають за різної температури. Лагери також можуть бути темними.

3

Колір пива залежить від ступеня обсмаження солоду. Найчастіше світле пиво здається легшим, але це не обов’язково так — наприклад, у досить темному сухому ірландському стауті може бути лише 4 градуси.

4

У різних келихах в одного і того ж пива аромат розкриватиметься по-різному. Це залежить від площі пива, яка контактує з повітрям, швидкості утворення пінної шапки та бульбашок.

5

Немає єдиного правила, скільки піни має бути в келиху. У Великій Британії прийнята невелика кількість піни (залежить від сорту пива), у Франції пінна шапка має бути заввишки близько трьох сантиметрів, у Бельгії — у два пальці. Піну можна зменшити, попередньо обполоснувши келих холодною водою.

6

У кожного пива існує своє правило наливу, але здебільшого прийнято наливати так: під кутом 45 градусів до половини келиха, а потім поступово вирівнювати його. Якщо це пиво з осадом, на кшталт пшеничного Hefeweizen, залишок варто збовтати у пляшці та долити наприкінці.

7

Кожне пиво має власну температуру подачі, що впливає на смакові рецептори: зазвичай це від 2 до 16 градусів. Температуру подачі, як правило, друкують на етикетках. Холодне пиво приємно втамовує спрагу, але для розкриття смаку напою потрібно злегка нагрітися.

8

Пиво не потрібно постійно зберігати в холодильнику — достатньо охолодити перед подачею. Краще подбати про те, щоб воно зберігалося у темряві.

9

Пиво не дуже калорійний напій: у келиху (0,3 літра) світлого пива міститься від 100 до 150 кілокалорій, у бокалі (150 мілілітрів) вина — від 110 кілокалорій, у порції (45 мілілітрів) віскі — від 100 кілокалорій. А ось закуски до пива часто дуже калорійні.

10

Важлива характеристика пива — гіркота, яка вимірюється у IBU. Людина починає відчувати гіркоту приблизно з 12 IBU. У пшеничного пива вона варіюється від 12 до 20, у пілснерів — від 20, у India Pale Ale — від 40 до 100 IBU.

від 35 до 50 кілокалорій / 100 мілілітрів

від 75 кілокалорій / 100 мілілітрів

від 220 кілокалорій / 100 мілілітрів

International Bitterness Units

11

Сир — одна з найкращих закусок до пива: спробуйте, наприклад, чеддер зі стаутом або блакитні сири з IPA. Пиво й сир — найдавніші продукти, отримані шляхом ферментації, і у них багато спільних смаків та ароматів.

12

У Вікторіанську епоху британські та ірландські портові робітники запивали дуже дешеві тоді устриці стаутом і портером. Сухість, гіркота й палення цих сортів пива відмінно поєднуються із солоністю та морськими ароматами.

13

Зі стаутом чудово поєднуються і шоколадні десерти. Через солодкість закуски пиво здається більш гірким.


14

У норвезькій мові є слово utepils, яке означає «насолоджуватися пивом у сонячний день». У берлінському сленгу існує слово Wegbier — «насолоджуватися пивом на ходу». Поляки пішли далі: piwnica — «підвал», napiwek — «чайові», piwne oczy — «карі очі». А данці словом Ølfrygt називають «страх, який приходить, коли виїжджаєш за місто та боїшся, що не зможеш знайти там пива».

15

Пиво — один із найбільш, а можливо, і найбільш давній алкогольний напій. Вчені досі сперечаються, що було знайдено в китайських глечиках VII тисячоліття до нашої ери — вино або пиво з виноградом, який у нього додали для більш бурхливого бродіння.

16

Пиво входить до трійки найпопулярніших напоїв після чаю та води.


Фотограф: Мішка Бочкарьов
Фуд-стилістка, сет-дизайнерка: Наташа Овраменко
Стилістка: Яна Юревич
Помічник фотографа: Степан Мороз
Асистентка фуд-стиліста: Саша Зайцева


З питань реклами: letsdoit@birdinflight.com

Нове та Найкраще

8 612

1 110

906
1 365

Більше матеріалів