Моя бабуся зняла свій перший фотопроєкт у 82 роки
— Бабуся була бібліотекаркою, зараз вона на пенсії, живе з моєю тіткою. Останній рік простір існування бабусі обмежений однією кімнатою, балконом, туалетом і кухнею. Тому я запропонував їй знімати все, що оточує її день у день: предмети, види з вікна, побут.
Це завдання з обмеженим простором нагадало мені моє перше тоді ще онлайн-знайомство з
Бабуся почала освоювати свій обмежений радіус з фотографії стелі та частини стіни — це перше, що вона бачить, коли прокидається. Після перших проб я порадив їй міняти кут камери. Пояснив, що перш ніж вона зробить знімок, потрібно замислитися над ракурсом і зробити цю фотографію з незвичної для неї точки, тобто не так, як спочатку підказав мозок. Коли вона акцентувалася на чомусь конкретному, я просив її підходити ближче, відсікати зайве, наділяти об’єкт великим впливом у кадрі. Так вона почала заповнювати кадр пропорційними об’ємами.
Узимку, коли я підкинув їй ковід і у неї був жар, на підвіконні бабуся бачила кролика, а в передпокої — родичів. Можливо, вона розповіла не про всі свої видіння, але з цим контекстом навіть банальні образи набувають сенсу.
Фотограф, куратор, представник Харківської школи фотографії, засновник та координатор Української фотографічної альтернативи (UPHA). Викладає у стокгольмській фотошколі Kulturama.