Світ

Боротьба з депресією або піар-хід: За що хвалять та критикують Stromae, який представив новий трек у прямому ефірі

9 січня бельгійський виконавець Stromae давав інтерв’ю французькому телеканалу TF1. Замість відповіді на одне з запитань журналістки артист виконав композицію з нового альбому, присвячену боротьбі з депресією. Частина аудиторії розцінила жест як відвертий та сміливий, інша — засудила музиканта за недоречний піар. Розповідаємо, як через цей випадок французькі ЗМІ й користувачі мережі розділилися на два табори.

Бельгійський музикант Stromae зустрівся з журналісткою Анн-Клер Кудре, щоб розповісти про новий альбом Multitude, реліз якого відбудеться 4 березня, — це перша платівка артиста за дев’ять років. Гість кілька хвилин відповідав на запитання, а потім, коли мова зайшла про його тривалу творчу перерву та психічне здоров’я, несподівано виконав у прямому ефірі композицію L’enfer («Пекло»). На каналі TF1 раніше подібного не траплялося. Програму переглянули понад 7,2 мільйона людей, а після ефіру Stromae розмістив трек на всіх музичних платформах, поділився офіційним кліпом і live-виступом на ютубі.

«Це був майстер-клас у прямому ефірі», «Stromae, як завжди, чистий геній», «Цей хлопець справжній!» — такими твітами підтримали музиканта шанувальники. Журналістка Анн-Клер Кудре також зазначила, що для неї ефір став незабутнім. Проте не всі французькі ЗМІ і глядачі дали позитивну оцінку події.

У редакціях французьких газет L’Obs та Liberation вважають, що Stromae стер межу між професійною журналістикою, яка має бути неупередженою, й розважанням аудиторії, між форматом новин і маркетинговим продуктом. У ЗМІ впевнені, що гість не повинен контролювати ситуацію та брати на себе ініціативу замість журналіста.

«Stromae стер межу між професійною журналістикою, яка має бути неупередженою, й розважанням аудиторії».

У Liberation заявили, що вважають інформацію про вихід нових треків і платівок артистів рекламою, а не новинами про важливі події у сфері культури, тому раніше не стали розповідати читачам про першу пісню Stromae з нового альбому Santé, реліз якої відбувся у жовтні 2021 року. Композицію музикант присвятив лікарям та іншим людям, які допомагають суспільству боротися з пандемією COVID-19. Він виконав пісню в ефірі The Tonight Show із Джиммі Феллоном й отримав підтримку багатьох західних медіа.

Спосіб Stromae представити аудиторії другий трек платівки, L’enfer, викликав суперечки й у популярному французькому ток-шоу TPMP. «Цей музикант прийшов на телебачення, щоб просувати себе. Він узяв у заручники один із найбільших каналів, який дивляться мільйони людей. Це величезна рекламна кампанія, маркетингова операція — тут немає нічого щирого. Я не розумію, чому Анн-Клер Кудре потурала цьому», — заявив ведучий Жіль Верде. Колега журналіста Сіріл Гануна не погодився з ним: він уточнив, що всі артисти так чи інакше займаються промоцією, але він вірить у сміливість та чесність Stromae.

«Він узяв у заручники один із найбільших каналів, який дивляться мільйони людей».

Окремою темою обговорення стало те, про що, власне, пісня L’enfer. Артист розповів журналістці TF1, що у 2015 році зіткнувся з депресією, спричиненою тривалими турами та серйозними побічними ефектами після лікування малярії. «Іноді у мене виникали думки про самогубство, і я не пишаюся цим. Іноді здається, що це єдиний спосіб змусити їх замовкнути. Ці думки змусили мене пережити пекло», — йдеться в тексті композиції.

Експерти в галузі психічного здоров’я подякували музикантові за те, що він не побоявся у прайм-тайм торкнутися теми депресії та суїциду. «Це чудова можливість привернути увагу до проблеми і розпочати діалог із населенням. Якщо людина, якою ми захоплюємося, з якою ідентифікуємо себе, публічно говорить про подібну ситуацію, це може спонукати інших попросити про допомогу», — упевнений Жером Годро, виконавчий директор Квебецької асоціації із запобігання самогубствам.

Експерти в галузі психічного здоров’я подякували музикантові за те, що він не побоявся у прайм-тайм торкнутися теми депресії та суїциду.

Професор Антуан Пеліссоло теж вважає, що висвітлення новини у ЗМІ допоможе людям, які страждають від депресії. Так, минулого року виступи тенісистки Наомі Осаки й гімнастки Сімони Байлз дозволили порушити питання про психічне здоров’я спортсменів, а пісня репера Logic із «телефоном довіри» у назві допомогла знизити кількість суїцидів у США. Сам Stromae поки що ніяк не коментував рішення виконати композицію L’enfer у прямому ефірі. Тим часом відео його live-виступу на ютубі подивилися вже 4,7 мільйона людей.


Фото: Lionel Bonaventure / AFP

Нове та Найкраще

8 597

1 107

904
1 364

Більше матеріалів