Головний епідеміолог Швеції визнав, що країні потрібна нова стратегія боротьби з коронавірусом
Головний епідеміолог Швеції Андерс Тегнелл визнав, що шведська влада, відмовившись від жорстких обмежень, обрала неправильну стратегію боротьби з коронавірусом. Про це повідомляє Financial Times.
У травні влада Швеції заявила, що не планує вводити карантин через поширення COVID-19. Тоді Тегнелл говорив, що велике число смертей від коронавірусу спричинить розвиток колективного імунітету у країні. Тепер же він зазначив, що реальна кількість людей зі стійкістю до COVID-19 була для шведських епідеміологів «великою таємницею» і країна потребує нової стратегії захисту від пандемії.
Наразі Швеція показує найвищий приріст захворюваності у порівнянні з сусідами — Данією, Фінляндією та Норвегією, відзначає видання. Кожний п’ятий тест на коронавірус виявляється позитивним. COVID-19 забрав життя понад 6 тисяч шведів. Рівень смертності в Європі вищий тільки в Бельгії, Іспанії, Великій Британії, Італії та Франції.
Проте Тегнелл наполягає на тому, що боротися з коронавірусом потрібно в довгостроковій перспективі і що найважливіше виробити стратегію, яка була б ефективною протягом багатьох місяців або навіть років.
У Міністерстві охорони здоров’я Швеції все ще не планують вводити карантин у країні, але будуть активніше рекомендувати громадянам використовувати засоби противірусного захисту. «Наш закон заснований на свободі вибору. Ми будемо і надалі йти цим шляхом. Сподіваємося, що шведи будуть слідувати нашим рекомендаціям і рівень захворюваності знизиться», — заявила представниця міністерства Сара Байфорс.
Хоча стратегія шведського уряду, як і раніше, користується великою підтримкою громадян, уже є випадки незгоди з прийнятою політикою. Головний лікар інфекційного відділення при університетській лікарні в Уппсалі Фредрік Сунде заявив, що Швеції слід якнайшвидше розглянути питання про локдаун.
Нагадаємо, компанія Pfizer оголосила, що створила вакцину від коронавірусу з ефективністю більше 90%. Після цієї новини акції Netflix, Amazon, Zoom та інших інтернет-сервісів упали.
Фото: Fredrik Sandberg / TT News Agency / AFP