Більше тисячі жителів Каліфорнії зібралися на заправній станції, щоб побачити «трупну квітку»
Житель міста Аламіда у штаті Каліфорнія привіз на покинуту заправну станцію аморфофаллус титанічний, більш відомий як «трупна квітка», — американець виростив його у своїй оранжереї. Чоловік вирішив дати людям можливість помилуватися рідкісною рослиною. Вільний доступ до аморфофаллуса, який зустрічається зазвичай лише в ботанічних садах, викликав великий ажіотаж — подивитися на квітку прийшли понад 1,2 тисячі осіб, повідомляє San Francisco Chronicle.
Соломон Лейва володіє приватним розплідником, в якому вирощує тільки дуже рідкісні види рослин. Чоловік часто ділиться в інстаграмі фотографіями своєї екзотичної колекції. Одного разу він опублікував знімок аморфофаллуса і помітив інтерес підписників до квітки. «Я схопив свій візок і спустився в оранжерею. Друг допоміг мені повантажити квітку, і я привіз рослину на територію цієї покинутої будівлі, а люди просто почали приходити», — розповів Лейва.
Власник аморфофаллуса не встановлював жодних правил і обмежень. Кожен охочий міг підійти до рослини, доторкнутися до неї, понюхати квітку і зробити фото на згадку. Щоб побачити аморфофаллус, жителі Аламіди вишикувалися в довгу чергу, яка розтягнулася на квартал. «Усі говорять мені, що востаннє вони бачили таку квітку в Сан-Франциско і вона була за огорожею. Людям довелося чекати кілька годин, і їм не дозволяли підходити близько до рослини», — зазначив Лейва. Поки місцеві жителі милувалися аморфофаллусом, власник розплідника стежив за збереженням квітки і відповідав на їхні запитання.
“I think everyone’s tripping out that they can walk up and wiggle it and smell it. A lot of fun for everybody.” https://t.co/WUdQrs7Cy2
— San Francisco Chronicle (@sfchronicle) May 18, 2021
Аморфофаллус титанічний має одне з найбільших суцвіть у світі. Цвітіння цієї рослини триває всього два дні. «Трупна квітка» отримала таку назву через свій запах: він нагадує запах трупа, що гниє. Спочатку аморфофаллус титанічний ріс тільки в лісах індонезійського острова Суматра. Однак через наплив людей квітка практично зникла з цих місць. Зараз цю рідкісну рослину розводять в основному в тепличних умовах у ботанічних садах.