Натхнення

Шмот масового ураження: Що носить Володимир Зеленський під час війни

Гардероб Володимира Зеленського став одним з атрибутів воєнного часу. Одні хвалять українського президента за простоту вбрання, інші критикують за порушення протоколу. Але всі сходяться в одному: Зеленському вдалося створити помітний та зрозумілий для аудиторії образ. Розповідаємо, які бренди він носить зараз і скільки вам потрібно заплатити, щоб одягатися як найпопулярніший президент у світі.

24 лютого одразу після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Володимир Зеленський записав перше воєнне звернення до українців. Він був одягнений у футболку кольору хакі. Відтоді президент з’являвся на публіці виключно у мілітариському одязі. У ньому він звертався до Конгресу США, канадського та європейського парламентів, виступав перед ізраїльським Кнесетом.

Аналізу вбрання Зеленського західні видання приділяють чи не більше уваги, ніж його промовам. Журналістка The New York Times Ванесса Фрідман вважає, що простий одяг підкреслює зв’язок між президентом і звичайними солдатами: він ніби розуміє їхні проблеми та готовий їх вирішити.

Старша викладачка історії одягу в Інституті мистецтв Курто в Лондоні Ребекка Арнольд, навпаки, впевнена, що за допомогою одягу Зеленський доносить більш складне повідомлення. Президент не вдягає форму ЗСУ, таким чином даючи сигнал громадянам, що не привласнює собі славу військових.

Гардероб Зеленського настільки подобається аудиторії, що коли німецький економіст Пітер Шифф висказався у твіттері, що не поділяє захоплення футболкою українського президента, його вщент розкритикували.

Який би сенс не закладав голова держави у свій образ, можна констатувати: він вийшов вдалим. Розповідаємо, за допомогою яких брендів його було створено і скільки коштує кожен елемент гардеробу (як для президентського вбрання — дешево).

Фото: Офіс Президента України

5.11

Наприкінці 60-х після чергового підйому на одну з вершин національного парку Йосеміті американський скелелаз Ройлон Роббінсон зрозумів, що штани, в які він був одягнений, йому не подобаються. Він створив інші — «міцніші та функціональніші». За корпоративною легендою, після цього Роббінсон заснував компанію з виробництва одягу, яка почала випускати штани під брендом 5.11. Цю назву Ройлон узяв зі скелелазіння — там маркування 5.11 присуджують трасам найвищої складності. Сьогодні під брендом 5.11 виробляють одяг, взуття і тактичне спорядження. На сайті компанії сказано, що частину прибутку від продажу деяких речей вона направить на допомогу постраждалим від війни.

Володимир Зеленський був помічений в одязі бренду 5.11 декілька разів. Зокрема, під час звернення до українців, яке вийшло 3 березня. Також у гардеробі президента є:

Футболка 5.11 Tactical Shield Ukraine
Ціна — 624 гривні.

Сорочка тактична 5.11 Tactical Stryke Long Sleeve Shirt
Ціна — 3 340 гривень.

Сорочка тактична 5.11 Taclite Pro Long Sleeve Shirt
Ціна — 1 800 гривень.

Спілкування Президента України з представниками іноземних ЗМІ 3 березня 2022 року. Фото: Офіційне інтернет-представництво Президента України
Зустріч Президента України з головами парламентів Литви, Латвії та Естонії 25 березня 2022 року. Фото: Офіційне інтернет-представництво Президента України
presiden_clothes
Футболка 5.11 Tactical Shield Ukraine
president_clothes
Сорочка тактична 5.11 Tactical Stryke Long Sleeve Shirt
presiden_clothes
Сорочка тактична 5.11 Taclite Pro Long Sleeve Shirt

Hallyard

Нідерландський бренд одягу для активного відпочинку, головним чином для полювання і рибалки, заснований у 1960 році. На сайті компанії вказано, що одяг Hallyard «тихий та зручний».

Футболка Hallyard Jonas
Ціна — 450 гривень.

Зустріч Президента України з іноземними журналістами 2 березня 2022 року. Фото: Офіційне інтернет-представництво Президента України
presiden_clothes
Футболка Hallyard Jonas

Lowa

Перша фабрика Lowa Sportschuhe з’явилася у Німеччині в 1923 році. Назва бренду складається з перших літер імені його засновника, Лоренца Вагнера. Головний товар — взуття для активного відпочинку. Володимир Зеленський прийшов у кросівках Lowa на зустріч із журналістами 10 березня.

Кросівки Lowa Innox PRO GTX Lo TF Coyote
Ціна — 4 800 гривень.

Зустріч Президента України з іноземними журналістами 2 березня 2022 року. Фото: Офіційне інтернет-представництво Президента України
Кросівки Lowa Innox PRO GTX Lo TF Coyote

М-Тac (Military Tactical)

Український бренд, заснований вісім років тому Олександром Карасьовим — одним зі співвласників магазину тактичного спорядження «Мілітарист». Крім одягу компанія випускає взуття і тактичне спорядження: розвантажувальні системи, підсумки, чохли для зброї.

У Володимира Зеленського є декілька речей цього бренду. Під час звернення до українців 13 березня на президентові була флісова кофта, у штанях бренду він зустрічався з військовими.

15 березня 2022 року. Фото: Офіційне інтернет-представництво Президента України

Які речі М-Тac ми ще помітили на Зеленському:

Флісова кофта M-Tac
Ціна — 1 717 гривень.

Штани M-Tac Aggressor Gen II Flex Dark Grey
Ціна — 1 450 гривень.

Штани M-Tac Sahara Flex Light Dark Olive
Ціна — 2 022 гривні.

presiden_clothes_1
Флісова кофта M-Tac
presiden_clothes_47
Штани M-Tac Aggressor Gen II Flex Dark Grey
presiden_clothes_28
Штани M-Tac Sahara Flex Light Dark Olive
presiden_clothes_29
Штани M-Tac Sahara Flex Light Dark Olive

281.z

Судячи з усього, під час першого воєнного звернення до українців 24 лютого Володимир Зеленський був одягнений у футболку саме цього бренду. Такий висновок можна зробити, дивлячись на крій виробу.

Співзасновниця 281.z Ірина Осипенко розповіла Bird in Flight, що впізнала футболку за «характерними плечовими швами, високою горловиною та кольором».

281.z — український бренд тактичного одягу, який створили військові та волонтери чотири роки тому. Назва відсилає до директиви Міністерства оборони № 281/з про «створення робочої групи з удосконалення матеріального забезпечення Збройних сил України».

Футболка чоловіча 281.z Punisher
Ціна — 440 гривень.

presiden_clothes_25_2
Футболка чоловіча 281.z Punisher
presiden_clothes_49
Футболка чоловіча 281.z Punisher

Saucony

Американський бренд спортивного одягу і взуття для міста. Названий на честь притоки Саконі-Крік у Пенсильванії. У бренду є лінійка веганського взуття. Володимир Зеленський був у цих кросівках 26 березня, коли нагороджував військових Національної гвардії. Модель, яку взув президент, одна з найбільш продаваних в історії компанії.

Кросівки Saucony Jazz 81
Ціна — 1 540 гривень.

Нагородження військовослужбовців НГУ. Фото: Офіційне інтернет-представництво Президента України
presiden_clothes_23
Кросівки Saucony Jazz 81
presiden_clothes_24
Кросівки Saucony Jazz 81

Нове та Найкраще

475

491

529
802

Більше матеріалів