Дещо ще про Гантера Томпсона
Томпсон наклав на себе руки у шістдесят сім. Незадовго до смерті він казав, що це рівно на 17 років більше за той термін, який він збирався прожити. Якось Гантер вкрав у Ернеста Гемінґвея оленячі роги (їх повернули тільки після смерті Томпсона), а заразом і спосіб самогубства — він вистрілив собі у голову.
Хлоя Селлс стала помічницею письменника, коли їй було 20 років. У 2003-му в барі до неї підійшла жінка і запропонувала роботу по ночах. Це була дружина Томпсона, Аніта. Селлс пропрацювала у Гантера понад рік, увесь цей час фотографуючи його житло. Вона розповіла Bird in Flight, яким запам’ятала Томпсона та його маєток у Вуді-Крік.
Фотографка зі США, живе у Великій Британії та Ботсвані. Закінчила Род-Айлендську школу дизайну у Провіденсі й Центральний коледж мистецтва та дизайну імені Святого Мартіна у Лондоні. Учасниця персональних і групових фотовиставок, авторка книг SWAMP (2016) і «Фламінго» (2017).
— Якось уночі Гантер покликав мене до себе на кухню і запитав, чи я справді фотографка. Я відповіла, що мою фотокнигу видає Taschen. Він засміявся, а я не стала сперечатися. Гантер був Гантером. За мить він пошкодував про свій сміх. Одразу ж сказав, що все його життя вже задокументоване — за винятком будинку. А цей старий маєток у Вуді-Крік, «Совину ферму», обов’язково треба зняти. І відтепер я можу фотографувати будинок стільки, скільки захочу.
Іноді я підтримую зв’язок із дружиною Гантера, але переважно з його приятелями. Я не публікувала ці знімки раніше — не було відповідної миті. Мені хотілося додати до історії його життя щось більше, ніж те, що вже було сказано. Тільки після деяких подій у власному житті та після багатьох років від дня його смерті я нарешті наважилася.
В основному Гантер був диким персонажем, проте з добрими манерами. За рік я перепробувала все, але нічого не могло підняти йому настрій. Моєї останньої ночі поруч я зрозуміла, що вже ніщо не зробить його щасливим. З того дня він прожив лише місяць або близько того.
«Великий, як увесь Техас» — одна з моїх улюблених фотографій. Вона втілює дух ночі на «Совиній фермі». На знімку — вечеря Гантера, чашка кави, мундштук, друкарська машинка та денна газета. На цю сцену я наклала першу сторінку «Страху і відрази в Лас-Вегасі» з її легендарним першим реченням: «Ми були десь на краю пустелі, неподалік Барстоу, коли наркотики почали діяти». Сторінка вкрита психоделічним візерунком, що виконаний у японській техніці фарбування — сумінагасі.
Гантер Томпсон вірив у символічну природу речей та їхню здатність розповідати історії.
Речі для Гантера були надзвичайно важливими. Я гадаю, він вірив у їхню символічну природу і здатність розповідати історії. Як справжній домосід, він збирав світ навколо себе і наповнював «Совину ферму» предметами, з яких складалися історії, старі та нові. Життєвий досвід Томпсона вплинув на його пророчі нахили і додав глибини його роботі. Він написав про «Совину ферму» у «Страху і відразі в Лас-Вегасі»: «Моєю головною розкішшю в ті роки — фактично необхідною розкішшю — була можливість працювати в моїй домашній фортеці у Вуді-Крік. Це був дуже важливий психічний якір для мене, вирішальна точка заземлення, де я завжди знав, що в мене є любов, друзі та добрі сусіди. Це було схоже на мій особистий маяк, який я міг бачити з будь-якої точки світу — незалежно від того, де я був чи наскільки дивним, божевільним і небезпечним він ставав».
Фотографії Хлої Селлс із книги HOT DAMN! надані видавництвом GOST Books