Журналіст вирахував, як заробити на стрімі у Spotify £1 мільйон, — і зрозумів, що нічого не вийде

Журналіст із Великої Британії Майк Ремптон вирішив перевірити, чи може музикант-початківець заробити £1 мільйон за рахунок відтворення своїх треків на стрімінговому сервісі Spotify.

Ремптон вирішив дослідити можливість великого заробітку на стрімі для новачка в музичній індустрії та розрахував, що для цього потрібно. Автор опублікував детальний план збагачення за рахунок стрімінгу в матеріалі для Vice.

За даними The Guardian, Spotify платить артисту всього £2,74 за тисячу прослуховувань його композицій. Але у 2019 році канадському реперу Дрейку вдалося заробити за допомогою стрімінгу $12,1 мільйона.

Пункт перший — запишіть трек довший за 30 секунд

Згідно з планом журналіста, спочатку артист записує трек тривалістю від 30 секунд. Потім музикант оплачує послуги дистриб’ютора і після цього може завантажувати свою композицію на Spotify. Якщо 30-секундна пісня буде відтворюватися без перерв, вона збере 2 880 прослуховувань за добу. Заробіток артиста складе £7,89 на день, або £2,8 тисячі на рік. Якщо скористатися наявними можливостями сімейного преміум-плану Spotify, який надає доступ до сервісу для шести чоловік, то £2,8 тисячі перетворюється на £17,3 тисячі на рік.

Пункт другий — програвайте свій трек безперервно

Для заробітку такої суми трек повинен відтворюватися цілодобово без перерв. Автор дослідження вирішив цю проблему за допомогою недорогого і невеликого комп’ютера Raspberry Pi Zero W — у нього немає монітора, клавіатури і миші, зате є доступ до вайфаю. Можна встановити функцію автоматичного запуску плейлиста Spotify при ввімкненні. Якщо закупити 12 таких комп’ютерів, то суму заробітку можна збільшити до £34 тисяч на рік. Але щоб заробити £1 мільйон, знадобиться 360 пристроїв.

Пункт третій — змиріться з тим, що все одно не заробите £1 мільйон так просто

Автор ідеї зазначає, що план з відтворення одного треку у глобальних масштабах міг би спрацювати, якби не нюанс — такі дії суперечать умовам використання Spotify. У документі «Умови та положення» компанії чітко сказано: «Спроби маніпулювати Spotify за допомогою автоматизованих процесів заборонені».

На сайті стрімінгового сервісу кажуть, що він задіює значні ресурси для виявлення і зупинки штучного відтворення музики у Spotify, щоб ніщо не перешкоджало місії компанії.

Раніше Spotify опублікував аналіз прослуховувань за останнє десятиліття — з 2010-го до 2019-го. Найпопулярнішим серед користувачів виконавцем у цей період виявився Дрейк — його треки прослухали 28 мільярдів разів. Виконавицею, яку найбільше слухали у цьому десятилітті, названа Аріана Гранде, а найпопулярнішою піснею — Shape of You Еда Ширана: її прослухали майже 2,5 мільярда разів.


Фото: Mark Ralston / AFP

Нове та Найкраще

8 730

1 154

936
1 413
Більше матеріалів