Репер подав до суду на Childish Gambino: він стверджує, що лауреат «Греммі» вкрав у нього приспів пісні

Американський реп-виконавець Емелік Нвосуоча, який виступає під псевдонімом Кідд Вес, подав позов до музиканта і актора Дональда Гловера, більш відомого як Childish Gambino. Нвосуоча заявив, що композиція Гловера This Is America є плагіатом треку Веса Made In America, повідомляє ВВС. У 2019-му This Is America удостоїлася премії «Греммі» як найкраща пісня року.

Нвосуоча стверджує, що треки дуже схожі між собою, при цьому його композиція вийшла двома роками раніше. На думку Веса, приспів This Is America нагадує приспів Made In America темою і змістом, а також музичним ритмом, подачею і виконанням.

Нвосуоча впевнений, що схожість пісень очевидна навіть для непрофесіонала. Він найняв музикознавця для порівняння двох треків, і той дійшов висновку, що збіг, швидше за все, не випадковий. Вес вимагає відшкодування збитку, включаючи упущену вигоду. При цьому в позові не вказано, про яку суму йдеться. У справі також згадується лейбл Childish Gambino RCA Records і співавтор тексту This Is America репер Янг Таг.

У 2019-му This Is America увійшла в історію — вона стала першим реп-треком, який отримав премію «Греммі» як пісня року. Композиція розповідає про расову нерівність, жорстокість поліції та насильство із застосуванням вогнепальної зброї. Висловлені в пісні ідеї були посилені провокаційним музичним відео.

Це не перший випадок, коли This Is America називають плагіатом. У 2018 році блогер з ніком Akademiks зазначив схожість композиції Гловера з піснею American Pharaoh нью-йоркського репера Джейса Гарлі. Однак Гарлі сказав, що не зацікавлений у подачі позову. Менеджер Childish Gambino Фам Удеорджі тоді відкинув звинувачення у плагіаті, заявивши, що пісня його клієнта насправді датується 2015 роком. За словами Удеорджі, у нього є файли, які це доводять. Якщо це правда, то Гловер створив This Is America раніше, ніж Нвосуоча Made In America. Вес уперше розмістив свою композицію на SoundCloud у вересні 2016 року.

Нове та Найкраще

3 549

26

26
285
Більше матеріалів