Художник-концептуаліст Даніель Бюрен встановив свої знамениті смуги у резиденції Еммануеля Макрона

Художник Даніель Бюрен розмістив свою роботу на скляному даху Єлисейського палацу — резиденції французьких президентів. Композиція складається з синіх, білих та червоних панелей, які створюють різнокольорові відблиски на стінах приміщення. За словами президента Франції Еммануеля Макрона, встановлення роботи є символічним кроком та уособлює атмосферу свободи і креативності, яка запанувала у країні внаслідок зняття карантинних обмежень із закладів культури.

Даніель Бюрен вважається одним із найдорожчих живих художників Франції. У 1960-х роках він відмовився від традицій класичного мистецтва і винайшов власну естетичну форму: розміщення кольорових смуг у публічному просторі, часто не санкціоноване міською владою.

Один із найвідоміших проєктів майстра — «Два рівні» (1986), скульптурна композиція з 260 смугастих колон у внутрішньому дворі палацу Пале-Рояль. Журі Венеційського бієнале відзначило роботу премією в номінації «Найкращий іноземний павільйон», однак у парижан вона викликала суперечливу реакцію. Багато хто звинувачував Бюрена у паплюженні історичної пам’ятки, а тогочасний міністр культури Франції Франсуа Леотар навіть погрожував власноруч зруйнувати композицію.

Минулої неділі, 12 вересня, в Парижі розпочалися роботи з обертання Тріумфальної арки в рамках проєкту L’Arc de Triomphe, Wrapped. Ідея належить американському скульптору і художнику болгарського походження Христо Явашеву та його дружині Жанні-Клод де Гієбон.

Нове та Найкраще

246

93

118
52
Більше матеріалів