Італійський фотограф опублікував імена жертв зґвалтування — його усунули від участі у фотопремії
Італієць Марко Гуалацціні був виключений із шорт-листа премії імені Вільяма Юджина Сміта, яку присуджують за досягнення у сфері гуманістичної фотографії. Автора знімків звинуватили в тому, що він оприлюднив імена неповнолітніх жертв зґвалтування, пише The Art Newspaper.
Гуалацціні потрапив у шорт-лист із серією 2019 року про дітей, які пережили громадянську війну в Конго. Однак критику викликав інший проєкт, який був зроблений в Індії у 2017-му. Тоді фотограф за сприяння благодійної організації знімав у притулку для жінок, які пережили сексуальне та домашнє насильство.
За словами Сарікі Сінха з цієї організації, Гуалацціні ставив дуже інтимні питання про жінок, які там знаходилися, а потім без дозволу почав знімати їх з різних ракурсів. Незабаром зображення разом із повними іменами жінок з’явилися в інстаграмі фотографа та в італійських медіа. Гуалацціні також супроводив кадри розповіддю про те, як мешканки притулку стали жертвами сексуального насильства. «Ці фото заборонені законом в Індії. Тепер імена жертв відомі. А ця людина, як і раніше, отримує призи на Заході», — каже Сінха.
By publishing full names alongside images, photographer Marco Gualazzini stands accused of breaking child protection laws and putting his subjects in danger @EugeneSmithFund https://t.co/9Kv5xlGRVp
— The Art Newspaper (@TheArtNewspaper) October 19, 2021
В Індії з 2012 року діє закон про захист дітей від сексуальних злочинів, що забороняє публікувати фото дитини, де та впізнана як жертва насильства. Гуалацціні також звинуватили в тому, що він піддав ризику життя жертв: тепер їм загрожує неприйняття з боку близьких, жорстоке поводження в суспільстві й навіть вбивство честі (зґвалтовану дівчину можуть вбити її ж родичі за накликану на родину ганьбу).
Марко Гуалацціні спеціалізується на репортажній фотографії. Він знімав проєкти в Пакистані та М’янмі, а останні роки фокусується на Африці. Його роботи з’являються в італійських і міжнародних виданнях. У 2019-му Гуалацціні виграв головний приз конкурсу World Press Photo в категорії «Навколишнє середовище» за серію «Криза на озері Чад».