Кабмін доручив створити робочу групу, яка визначить подальшу долю Арки дружби народів

Кабінет міністрів України доручив Міністерству культури та інформаційної політики і Київській міськдержадміністрації визначитися з подальшим використанням Арки дружби народів. Про це йдеться у протоколі наради у Кабміні від 4 лютого, який розповсюдило видання «КиевВласть».

Згідно з документом, Мінкульт, КМДА та Український інститут національної пам’яті разом із зацікавленими органами влади повинні створити робочу групу, яка опрацьовуватиме питання подальшого використання пам’ятки історії місцевого значення «Монумент на ознаменування возз’єднання України з Росією». Про результати група має повідомити Кабмін.

Наразі робоча група ще не створена, повідомили Bird in Flight у прес-службі Українського інституту національної пам’яті. Водночас там підкреслили, що доля арки вирішуватиметься саме на засіданні цієї групи. «Наша позиція полягає в тому, що до ухвалення остаточного рішення обов’язково має відбутися обговорення з киянами та митцями, щоб почути і врахувати їхню думку», — заявив голова інституту Антон Дробович.

Арка дружби народів — це скульптурна композиція, яку встановили на території Хрещатого парку у 1982-му, в рамках святкування 1500-річчя Києва і 60-ї річниці створення СРСР. Центральним є монумент з фігурами робітників — росіянина й українця, що підняли стрічку з орденом Дружби народів. Трохи далі розміщена стела за мотивами Переяславської ради. Скульптурні групи зв’язує арка заввишки 35 метрів, яка, за задумом авторів, символізує єднання народів Радянського Союзу.

У листопаді 2018-го українські митці та правозахисники представили інсталяцію «Тріщина дружби», закривши частину арки чорною наклейкою. Метою акції було привернути увагу до українських політв’язнів у Росії та анексованому Криму.


Фото: Wikimedia Commons

Нове та Найкраще

683

22

74
51
Більше матеріалів