У Києві обрали нові назви для п’яти станцій метро

Київський метрополітен завершив голосування за нові назви для п’яти станцій, що були пов’язані із Росією та Білоруссю. Свою позицію висловили понад 170 тисяч користувачів, повідомили у пресслужбі підземки.

На думку громадськості, станція «Берестейська» має отримати назву «Бучанська», «Площа Льва Толстого» — «Василя Стуса», «Героїв Дніпра» — «Героїв України», «Мінська» — «Варшавська», а «Дружби народів» — «Ботанічна».

kyiv-metro-poll1
Зображення: Київський метрополітен
kyiv-metro-poll2
Зображення: Київський метрополітен
kyiv-metro-poll
Зображення: Київський метрополітен
kyiv-metro-poll3
Зображення: Київський метрополітен
kyiv-metro-poll4
Зображення: Київський метрополітен

Проєкт рішення про перейменування станцій згодом подадуть на розгляд Київської міської ради. Свій висновок також підготує фахова комісія з питань найменувань. Відбір пропозицій метрополітен проводив до 1 травня, після чого обирав п’ять найпопулярніших варіантів для кожної станції через онлайн-голосування.

На початку травня Український інститут національної пам’яті звернувся до Київської міськради щодо того, які вулиці столиці слід перейменувати, а які — не варто. В установі підкреслили, що підтримують зміну назв, які пов’язані з державою-агресором, комуністичним режимом та радянською ідеологією, однак важливою провести консультації з експертами та з’ясувати суспільну думку.


Фото: станція «Площа Льва Толстого» / Wikimedia Commons

Нове та Найкраще

216

37

294
246
Більше матеріалів