National Geographic визнав існування п’ятого океану — Південного

З 1915 року журнал National Geographic почав створювати мапи світу, на яких були позначені чотири океани: Тихий, Атлантичний, Індійський та Північний Льодовитий, — з 8 червня їх доповнить п’ятий, Південний океан, повідомляє сайт видання. «Південний океан давно визнаний ученими, але оскільки на міжнародному рівні не було єдиної угоди, ми не включали його офіційно», — говорить член Національного географічного товариства Алекс Тейт.

Раніше географи сперечалися про те, чи мають води навколо Антарктиди унікальні характеристики, що дозволило б визнати їх океаном, або вони є продовженням Тихого, Атлантичного та Індійського океанів. Рішення National Geographic пов’язано з тим, що медіа все частіше використовують словосполучення «Південний океан». Також співробітники сподіваються, що ця зміна, узгоджена з Товариством зі збереження Світового океану, допоможе звернути увагу на важливість захисту природи Антарктиди.

Наразі експерти вивчають, як глобальне потепління впливає на Південний океан. Вони з’ясували, що океанська вода, яка проходить через Антарктичну циркумполярну течію, нагрівається, але поки невідомо, наскільки сильно це загрожує Антарктиді. У регіоні мешкають тисячі унікальних видів, які не зустрічаються більше ніде на планеті, в тому числі кити, пінгвіни і тюлені. «Багато країн по всьому світу підтримують захист деяких зон Південного океану від промислового рибальства», — уточнює співробітник National Geographic Енрік Сала.

Хоча Південний океан не фігурував раніше на мапах National Geographic, Рада США з географічних назв використовує це визначення з 1999 року, а у 2021-му Південний океан визнало окремим регіоном Національне управління океанічних та атмосферних досліджень. У виданні вважають, що рішення вплине на те, як школярі будуть сприймати світ, отримавши доступ до нових мап, де регіону Антарктиди приділено більше уваги.

Нове та Найкраще

6 362

631

637
987
Більше матеріалів