В Ізраїлі до робота приєднали вухо сарани, і воно працює

Ізраїльські вчені успішно під’єднали вухо сарани до робота і впевнені, що органи чуття комах можуть стати камерами і мікрофонами майбутнього, повідомляє The Times of Israel. Експеримент провели в Тель-Авівському університеті. Завдяки вуху сарани робот реагує на навколишні звуки: один раз «почувши» хлопання, він рухається вперед, а двічі — від’їжджає назад. Вчені підкреслюють, що це перший випадок, коли орган чуття був інтегрований в електроніку. Раніше в дослідженнях використовували тільки фрагменти шкіри і м’язову тканину.

«Ми обрали вухо сарани, щоб продемонструвати, на що здатний метод, але головне — це загальний принцип використання сенсорних систем живих організмів у роботобудуванні. Ми доводимо, що можна взяти здатності тваринного світу, які більш досконалі, ніж будь-яке творіння людини, і поєднати з сучасними технологіями», — говорить один з авторів дослідження Бен Маоз.

Він передбачає, що вчені зможуть вільно використовувати органи таких комах, як комарі, адже їх багато та їхня загибель не викликає серйозних етичних заперечень. «Якщо замислитися, комахи дивовижні. Вони дуже малі й енергоефективні та при цьому мають чудові здібності до сенсорного сприйняття», — підкреслює Маоз. Учений переконаний, що органи чуття тварин мають величезний потенціал. Наприклад, можна використовувати технологію для створення робота з біологічним носом, здатного знаходити вибухові речовини або наркотики, і таким чином рятувати життя. Також дослідник вірить, що можна навчити роботів визначати захворювання на різних стадіях і попереджати людей про природні катаклізми.

Нове та Найкраще

8 524

1 073

884
1 341
Більше матеріалів