Двох чоловіків, які провели в морі 29 днів, врятували — поневіряння допомогли їм відволіктися від пандемії
Двох чоловіків, які 29 днів провели в південній частині Тихого океану, врятували біля берегів Папуа — Нової Гвінеї. На початку вересня вони вийшли в море біля Соломонових островів, але потім збилися з курсу і подолали відстань у 400 кілометрів, повідомляє Vice. Ліває Нанджікан і Джуніор Колоні прямували на невеликому моторному човні до міста Норо на острові Нью-Джорджія, але внаслідок шторму почали плисти у протилежному напрямку.
«Не бачачи перед собою жодного острова, ми вирішили заглушити двигун і просто дрейфувати, щоб у нас залишилося трохи палива», — каже Ліває Нанджікан. Перші дев’ять днів чоловіки харчувалися апельсинами, які взяли з собою в дорогу, а в наступні двадцять діб виловлювали кокоси, що плавали на поверхні. Розбити жорстку шкаралупу їм допомагав якір і невелика сокира. Нанджікан і Колоні використовували брезент, щоб збирати дощову воду, а також спорудили саморобну щоглу і вітрило.
Чоловіки провели в морі майже місяць, перш ніж їх помітив рибалка біля узбережжя Нової Британії, острова у складі Папуа — Нової Гвінеї. За цей час мандрівники надто ослабли, щоб самостійно йти. 2 жовтня Нанджікана і Колоні доставили до міста Поміо, де вони проходять реабілітацію і чекають, коли зможуть повернутися на Соломонові острови. Потерпілі уточнюють, що не знали, де знаходяться, але не очікували, що опиняться в іншій країні.
Ліває Нанджікан розповів, що вони з напарником потрапили у скрутну ситуацію, яка не могла не лякати, але водночас дні, проведені в морі, стали відмінною перервою під час пандемії COVID-19 і карантинних обмежень, а також відпочинком від повсякденної рутини.
Фото: Leocadio Sebastian, Wikimedia Commons