Благодійна організація побудує в Індії нові хижі для «менструального вигнання»
Благодійна організація з Мумбаї Kherwadi Social Welfare Association оновить убогі хатини для «менструального вигнання». Активісти замінять старі споруди на сучасні будинки з ліжками, водопроводом, вбиральнями і електрикою, повідомляє BBC.
В Індії жінки, у яких починалася менструація, тривалий час вважалися «нечистими» і були змушені на п’ять днів переселятися до окремих будинків. Їм забороняли брати участь у заходах, заходити до храму і навіть на кухню, а чоловік, доторкнувшись до такої жінки, повинен був прийняти душ. Незважаючи на те що традиція у країні відмирає, вона збереглася в деяких бідних регіонах, наприклад в околицях міста Гадчіролі.
#safaiwala Kurmaghar in Gadchiroli where women spent 3 to 4 days of every month in isolation during their menses # bathing facility and drinking water available, no electricity supply. 5 to 7 per cent having toilet facility #Sabarimala @UNICEFIndia @swachhbharat @AnandGhodke11 pic.twitter.com/aBfKoIQmyE
— Safaiwala-Paniwala-Kabadiwala (YK) (@YkabirYusuf) October 22, 2018
Хоча критики заявили, що краще було б боротися за повне скасування стигматизуючої традиції, активісти наполягають, що так вони принаймні нададуть жінкам безпечні та комфортні будинки вже найближчим часом.
Журналісти BBC пишуть, що жінки з села в околицях Гадчіролі з острахом думали про наближення менструації: у старих хижах з солом’яною стріхою, побудованих із глини і бамбука, не було дверей і вікон, а також найелементарніших вигод. Щоб випрати одяг або помитися, доводилося йти до річки, яка знаходиться в кілометрі від поселення. Десять років тому від укусу змії в такій споруді померла 45-річна жінка. Інші мешканки хиж намагалися їй допомогти, використовуючи засоби народної медицини, а чоловіки не могли доторкнутися до постраждалої як до «нечистої».