Британець вивіз із Афганістану 200 тварин — одні вважають його героєм, інші критикують
Британець Пол Фартінг, засновник притулку для тварин у Кабулі, відмовлявся залишати країну, яку захопили бойовики «Талібану», без врятованих тварин, повідомляє Vice. 52-річний чоловік також сподівався евакуювати весь персонал центру, проте не зміг домовитися про прибуття більш ніж шістдесяти афганських колег до Великої Британії. «Це одне з найскладніших рішень, які мені доводилося приймати в житті» — так прокоментував ситуацію Фартінг у ток-шоу «Доброго ранку, Британіє».
29 серпня Пол Фартінг приземлився в аеропорту Хітроу в Лондоні разом із двома сотнями собак та кішок. Деякі користувачі твіттера назвали вчинок британця гуманним, інші — розкритикували його за допомогу тваринам у той час, як порятунку потребують люди.
Колишній морський піхотинець заснував притулок Nowzad у 2006 році, після того як врятував на фронті собаку. Відтоді організація допомогла більш ніж 1,6 тисячі солдатів возз’єднатися з тваринами, з якими вони зблизилися за час служби в Афганістані.
When you really need a cuddle….? #donkeys #nowzad #donkeysanctuary #donkey #shrek pic.twitter.com/E062uETPEP
— Pen Farthing (@PenFarthing) June 3, 2021
Минулого тижня Полу Фартінгу і ще 24 співробітникам центру пропонували залишити Афганістан на борту британського військового літака, однак чоловік відмовився евакуюватися без тварин. Йому вдалося отримати дозвіл на транспортування підопічних організації, але у зв’язку зі зміною візових вимог з боку США колеги Фартінга втратили можливість сісти на рейс із Кабула. Тепер вони спробують залишити країну в інші можливі способи.
«Що б ви сказали, якби я викликав швидку допомогу, щоб врятувати свого собаку, а не вашу мати?» — заявив британський законодавець Том Тугендат, розкритикувавши використання британських військових ресурсів для порятунку тварин. У свою чергу на бік Фартінга стали представники World Animal Protection та інших організацій із захисту тварин. Чоловік наполягає на тому, що врятовані собаки та кішки не забирали місця у людей, адже вони летіли у вантажному відсіку, де заборонено перевозити пасажирів.