Фотопроєкт

Буденний стан: Ознаки війни на вулицях Києва

Металеві їжаки та бетонні блоки стали частиною міського ландшафту — навіть дивно згадувати, що колись їх не було на вулицях. Загорожі не прибиратимуть до завершення воєнного стану, а отже, у фотографів ще є час задокументувати подібні ознаки війни. Фотограф Сергій Коровайний уже почав це робити. Ось що, на його думку, можуть розповісти про нас самих іржаві протитанкові їжаки.
Сергій Коровайний

Фотожурналіст та портретний фотограф. Співпрацює з міжнародними виданнями, зокрема Wall Street Journal, Washington Post, The Guardian, Financial Times та іншими.

— Рік тому, коли Київ знаходився під загрозою окупації, місто було схоже на фортецю — з укріпленнями, блокпостами та протитанковими їжаками на вулицях. Зараз його ландшафт нагадує довоєнний. Війна перемістилася на схід та південь, і тепер про неї нагадують рештки позицій та нагромадження їжаків. Вони є новою ознакою міста, до якої цілком адаптувалися жителі.

Це означає, що війна стала нормою? Ось про що я думаю, гуляючи Києвом, на околицях якого зовсім нещодавно стояли російські війська. Тож я вирішив задокументувати те, що залишилося з часів, коли столиці загрожувала окупація. Діючі блокпости я не знімаю, часто фотографую навіть прибрані з дороги їжаки. Я багато їздив країною і бачу, що навіть у містах на півдні та сході люди звикли до такого життя. Все, що я зняв, уже недіюче, а подібних фотографій у мережі сотні. Але мені важливо було зняти саме Київ, бо це моє місто і так я документую власне проживання війни.

Нагромадження їжаків стали новою ознакою міста, до якої цілком адаптувалися жителі.

Нове та Найкраще

8 723

1 146

928
1 410

Більше матеріалів