Астрономія, антиутопії та вебкам: Проєкти з лонг-листа Bird in Flight Prize ‘21 на PHmuseum
На онлайн-платформі PHmuseum, присвяченій сучасній фотографії, відкрилася виставка проєктів Bird in Flight Prize ‘21. З усіх серій, поданих на фотоконкурс цього року, його відбіркова комісія та куратори PHmuseum виділили 14 проєктів. Їх демонструватимуть на сайті до 25 квітня.
Учасники виставки «Про тіло і душу» досліджують нові способи взаємодії з іншими та експериментують із середовищем. Проєкти об’єднані спільною темою — самотність під час локдауну.
У 2021 році на конкурс Bird in Flight Prize надійшло майже 400 заявок із 52 країн. Наприкінці грудня презентація серій фіналістів відбулася на екранах торговельного центру у Києві, а на початку тижня в Литві відкрилася перша міжнародна виставка Bird in Flight Prize. Крім того, протягом січня роботи демонструють у мережі кінотеатрів Multiplex перед показом фільмів, а це 28 кінотеатрів на 141 кінозал.
«Погана пам’ять» Трейсі. Л. Чендлер
Трейсі Л. Чендлер реконструює особисті спогади та досліджує процес дорослішання. Фотографії були зроблені у її рідному місті в Каліфорнії. У серії «Погана пам’ять» Чендлер поєднує пейзажі, предмети, що мають символічне значення, і портрети її сина.
«Пізнання» Фелікса Шеппнера
Фелікс Шеппнер представляє терміни з фізики й астрономії у спрощених моделях.
«Відредаговано» Назара Фурика
Проєкт Назара Фурика присвячений ненависному та водночас улюбленому передмістю Києва. Завдяки метафізичному підходу серія зображень розкриває тему напруженості повсякдення. Фотограф знімав будинок, у якому раніше жив, та його околиці.
«Надзвичайний біль, але також і крайня радість» Меггі Шеннон
Меггі Шеннон зняла акушерок, які працювали у 2019 році в розпал пандемії.
«Переслідувачі» Паули Гортасар
Паула Гортасар реконструює архів таємної поліції та поєднує його з сучасними фотографіями.
«Крихкість» Олени Субач
Творчість Олени Субач досліджує традиції маленьких провінційних містечок у добу глобалізації.
«Від нашого імені» Мортена Крістіансена
Мортен Крістіансен аналізує розрив між минулим і сьогоденням.
«Пил кольору індиго» Міріам Леві
Міріам Леві переглядає цінність штучного інтелекту у формуванні людської творчості. Деякі знімки були зроблені у фотолабораторії за допомогою альтернативних фотографічних процесів, таких як ціанотипія.
«Діти майбутнього» Доро Зінн
Доро Зінн розповідає про проблеми соціальної ізоляції та інтеграції.
«Один із ваших» Денієла Майріта
Денієл Майріт за допомогою фотографічних зображень та цифрових маніпуляцій аналізує, ставить під сумнів і підкреслює штучність візуальної тактики, яку використовують популістські рухи у своїй комунікації та візуальній стратегії.
«У мріях та на екранах» Іри Лупу
Іра Лупу демістифікує секс-роботу в Україні й намагається дати більш детальний портрет жінок, які в ній працюють.
«Два плюс два дорівнює п’ять» Сема де Бюїсера
Серія Сема де Бюїсера привертає увагу до повторюваності антиутопічних сценаріїв в історії.
Валерія Арендар зображує страждання від страху за своє життя і безпеку, спричинені спогадами її матері та колективним досвідом. У 1970-х її матері довелося самій тікати з Буенос-Айреса і перебратися до Мексики.
«Невизначеність та можливість» Лізи Прам
Серія Лізи Прам розповідає про родину. Її донька страждає на рідкісне генетичне захворювання: у неї спостерігається затримка розвитку. Фотографка показує, як родина створює комфортний простір для дитини.