Ентузіасти розшифрували послання, закодоване в парашуті марсохода Perseverance

Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (NASA) зашифрувало повідомлення у візерунку парашута марсохода Perseverance. Ентузіастам знадобилося шість годин, щоб прочитати послання. Першими розшифрували код студент факультету інформатики з Парижа Максенс Абела та його батько Джером, який працює інженером-програмістом у Google, повідомляє The New York Times.

На куполі парашута була прихована фраза президента США Теодора Рузвельта: «Наважтесь на великі справи». Це девіз Лабораторії реактивного руху NASA, яка керує місією Perseverance. Також на обідку парашута були заховані GPS-координати бази лабораторії в Пасадені, штат Каліфорнія.

Головний інженер Perseverance Адам Штельцнер з Лабораторії реактивного руху підтвердив правильність дешифрування. Ідея закодувати послання прийшла Іену Кларку — системному інженерові NASA, який керував розробкою парашута. Для шифровки Кларк використав двійковий код.

Марсохід Perseverance здійснив посадку на Червоній планеті 18 лютого. Апарат сів у районі кратера Езеро, де мільярди років тому було розташоване озеро і дельта річки. Метою запуску Perseverance є вивчення можливостей для подальших місій висадки на Марсі.


Фото: Depositphotos

Нове та Найкраще

6 494

772

658
1 037
Більше матеріалів