У Японії школа скасувала багаторічну практику перевірок нижньої білизни учнів

Керівництво середньої школи Ямато в японському місті Сага заборонило вчителям перевіряти нижню білизну учнів. Ця практика давно поширена в державних школах по всій країні, однак усе частіше учні та батьки виступають проти неї, пише Vice.

Минулого тижня у школі Ямато почався новий семестр. Першокласників вишикували в чергу, щоб перевірити, чи мають вони майку, як того вимагають правила. Вчительки просили школярок підняти блузку на пару сантиметрів, а викладачі говорили хлопчикам розстебнути сорочку. Про це написали місцеві ЗМІ, і міська освітня рада почала отримувати скарги на школу. Японці звинувачували педагогів у сексуальних домаганнях і порушенні прав дітей.

Директор навчального закладу Кенджі Кога публічно вибачився перед учнями та їхніми батьками і пообіцяв, що школа припинить такі перевірки. «Я розумію, що ми змусили багатьох почуватися некомфортно і не проявили достатньої делікатності. Це було недоречно», — сказав директор. Він додав, що школа виступає за носіння майки під сорочкою, щоб уніформа учнів не була пітною.

У 1970—1980-х роках в японських школах почали застосовувати практику перевірки нижньої білизни, щоб знизити число випадків насильства і булінгу з боку учнів. Правила можуть визначати довжину волосся, колір шкарпеток і навіть нижньої білизни. Хтось пояснює такі правила даниною традиціям, хтось — турботою про здоров’я дітей.

У 2017 році учениця з Осаки подала на школу до суду після того, як зіткнулася з дискримінацією через свій природний колір волосся — каштановий. Викладачі неодноразово вимагали, щоб вона перефарбувала його у чорний. Спочатку дівчинка підкорялася, але пізніше перестала. Керівництво закладу викреслило ім’я учениці зі шкільних списків і заборонило їй їхати на екскурсію разом з однокласниками. Cуд постановив виплатити позивачці $3 тисячі в якості компенсації моральної шкоди.

Наприкінці серпня влада Сеула скасувала заборону на носіння кольорової нижньої білизни для школярок. Шість навчальних закладів для дівчаток прибрали або змінили свій дрес-код, який регулює колір нижньої білизни і шкарпеток дітей, ще 25 шкіл планують зробити це до кінця року.

Нове та Найкраще

372

103

434
55
Більше матеріалів