Американські вчені вперше відтворили обличчя єгипетських мумій, використавши їхню ДНК

Дослідники з американської лабораторії Parabon NanoLabs створили тривимірні моделі облич трьох молодих чоловіків, які жили у Стародавньому Єгипті більше 2 тисяч років тому. Для цього були використані ДНК муміфікованих останків, повідомляє Live Science.

У 2017 році група вчених з Інституту історії людства Макса Планка в Тюбінгені (Німеччина) секвенувала ДНК трьох мумій, похованих у стародавньому єгипетському місті Абусір ель-Мелек між 1380 роком до нашої ери і 425 роком нашої ери. Це була перша успішна реконструкція геному давньоєгипетської мумії на той момент.

Тепер дослідники з Parabon NanoLabs використали ці дані, щоб створити моделі облич мумій за допомогою судово-медичного фенотипування ДНК. Метод уперше застосували до ДНК стародавньої людини.

Вчені з’ясували, що у трьох стародавніх єгиптян була смаглява шкіра, темні очі й волосся, а генетично вони виявилися ближче до сучасних людей Середземномор’я і Близького Сходу, ніж до сучасних єгиптян.

встановила послідовність нуклеотидів у молекулі ДНК

прогнозування фізичних даних людини за аналізом її ДНК

Восени 2019-го група археологів у Єгипті виявила 25 дерев’яних ящиків із муміями тварин і 75 — з дерев’яними та кам’яними статуями. Розкопки були проведені в районі некрополя Саккари неподалік пірамід Гізи.

Нове та Найкраще

8 525

788

444
1 341
Більше матеріалів