Фотографка з Китаю вибачилася за свій знімок для Dior зі стереотипним зображенням азійської жінки

Китайська фешн-фотографка Чен Ман вибачилася за свій знімок для бренду Dior після того, як її звинуватили у стереотипному зображенні азійської жінки. Роботу вперше показали на виставці в Шанхаї 12 листопада, проте вона одразу ж викликала негативну реакцію з боку китайських користувачів мережі, а потім і місцевих ЗМІ, пише BBC.

У статті державної газети Beijing Daily йшлося про те, що модель на фотографії Dior має «похмуре обличчя і зловісні очі». У матеріалі сказано, що на Заході азійських жінок завжди зображали з маленькими очима та ластовинням, тому фотографка нібито підігрує брендам й естетичним смакам західного світу. Деякі користувачі відзначили, що цей знімок нагадує серію жіночих портретів, яку Чен зняла 2012-го для журналу i-D.

У результаті Dior вибачився перед китайцями і повідомив, що фото прибрали з експозиції. У модному домі наголосили, що знімок є витвором мистецтва, а не комерційною рекламою. Фотографка також випустила офіційну заяву, в якій принесла вибачення за свою незрілість і невігластво у минулих роботах. За словами 41-річної Чен, ця ситуація змусила її глибоко замислитися про відповідальність митця у зображенні національної культури.

Чен Ман — відома фотографка у фешн-індустрії Китаю. Вона знімає обкладинки для провідних журналів та співпрацює з великими світовими брендами.

Нове та Найкраще

392

366

147
236
Більше матеріалів