Як зняти портрет на телефон. Поради рекламного фотографа
Huawei просуває соціальну кампанію, ідея якої полягає в тому, щоб у складний час підтримати у людей позитивний настрій. На прохання Bird in Flight для цієї кампанії фахівці рекламної індустрії, обігруючи розхожі стандарти, вигадують слогани та фотосюжети.
У завершальному випуску ілюструємо слоган «Внутрішній світе, ти космос». Фотограф Дмитро Перетрутов розповідає, як зняти портрет у різних режимах смартфона, а креативний директор Денис Келеберденко — як працюють меми в рекламі.
Фотограф.
Про зйомку на камеру смартфона
Наразі вже складно відрізнити знімок, зроблений телефоном, від знятого на камеру. Фотокамери краще фіксують об’єкти з великою кількістю дрібних деталей, але незабаром і смартфони зможуть впоратися з цим завданням. Поки цього не сталося, великі рекламні кампанії знімають професійною технікою, а смартфонами створюють лукбуки та рекламу невеликих форматів.
Незважаючи на відмінність у технічних характеристиках камер, правила зйомки на смартфон такі самі, як і для фотоапарата.
Про роботу зі світлом
Я використав чотири джерела світла та шість насадок-трафаретів. Світло потрібно було виставити так, щоб воно падало на модель під правильним кутом, створюючи потрібний мені малюнок. Я багато разів працював із таким набором пристроїв, але при цьому ніколи не знімав сюжети, що будуються на грі світла й тіні.
Про зйомку сюжетів
Ідея із відображеннями у дзеркалах не нова, але зняти такий сюжет було непросто. Найменший поворот камери чи дзеркала повністю змінює картинку — доводиться контролювати кожен рух.
Особливо я задоволений фотографією, на якій обличчя моделі розділене навпіл смужкою світла. У цьому знімку є і настрій, і зв’язок зі слоганом: він ніби ілюструє розмаїття особистості, показує і світлий, і темний бік.
Про роботу з камерою смартфона Huawei P40 Pro
Знімати на Huawei P40 Pro було легше, ніж на багато професійних камер. Він автоматично робив якісні знімки, а камеру мені довелося б налаштовувати вручну. Крім того, він легко підключається до будь-якого комп’ютера — не потрібно витрачати час на те, щоб скинути знімки для перегляду.
Під час роботи мене здивували режим нічної зйомки та можливості оптичного зуму. Нічний режим добре фіксує статичні об’єкти в темряві. Гадаю, він би добре передав мерехтіння вогнів та силуети будинків нічного міста. Зум працює надійніше та стабільніше, ніж у багатьох цифрових камерах.
Правила зйомки на смартфон такі самі, як і для фотоапарата.
Денис Келеберденко
Креативний директор
Про меми в рекламі
Щоб говорити з молодою аудиторією однією мовою, великі бренди використовують слова та фрази з мемів. Їх можна знайти у демотиваторах, вірусних відео чи коментарях. Якщо вираз регулярно використовується в різному контексті, отже, він мемний. Останній яскравий приклад мему, котрий перекочував у рекламу, — слово «вжух». Я багато разів зустрічав його на рекламних банерах у мережі та на вулицях.
Вираз «ти просто космос» теж мемний. Його використовують для позначення найвищого ступеня захоплення людиною або явищем. З його допомогою я хотів нагадати читачам, що їхній внутрішній світ — чудове місце.
Щоб говорити з молодою аудиторією однією мовою, великі бренди використовують слова та фрази з мемів.
Про сенс сюжетів
Сюжет із дзеркалом будується на відомому візуальному ефекті, який знайомий нам із дитинства. Якщо поставити два дзеркала одне навпроти одного, можна побачити нескінченний ряд відображень. На мою думку, це дуже точна метафора внутрішнього світу людини.
У сюжет зі світловими смугами на обличчі моделі я також закладав символізм. Людина, як планети і небесні тіла, відображає світло, що падає на неї. Цим я хотів показати, що ми частина нескінченного космосу.
Усі фото зроблені на смартфон Huawei P40 Pro. Він оснащений найбільшою на ринку 1/1,28-дюймовою матрицею з пікселями 2,44 мікрометра для кращої зйомки за умов слабкого освітлення та новою камерою-перископом для десятикратного оптичного зуму.