Рекламна кампанія кохання. Частина перша: серця та глобальне потепління
На початку червня компанія Huawei запустила фотоконкурс Huawei Next Image Awards 2020. Цього року конкурс присвячений позитивним дрібницям повсякденного життя. Щоб узяти у ньому участь, потрібно зняти фото або відео на смартфон або планшет Huawei. Головний приз — $10 тисяч.
Аби перевірити, які фотографії можна зробити за допомогою смартфона, редакція вирішила зняти повноцінну рекламну кампанію. Спочатку ми хотіли рекламувати речі, яким реклама не потрібна: гілки, камінці, жаб. Пізніше це трансформувалося в ідею реклами позитивних емоцій. По-перше, це було вочевидь ближчим до теми конкурсу. По-друге, відповідало початковому задуму — зробити комерційну зйомку некомерційних об’єктів. До того ж на флагманський смартфон Huawei P40 Pro.
Ми попросили чотирьох рекламних фотографів зняти кампанію про важливе: кохання, посмішки та увагу до близьких. Щоб реклама виглядала переконливо, ми запросили у проєкт креативного директора BBDO Ukraine Дениса Келеберденка. Він придумував сюжети знімків та слогани.
Перший матеріал — серія, знята фуд-стилісткою та фотографкою Ольгою Драч. Вона розповіла Bird in Flight, як їй було працювати з Huawei P40 Pro, а Денис Келеберденко пояснив, чому, незважаючи на довжину, вважає слоган «Наближай глобальне потепління сердець» вдалим.
Фотографка, фуд-стилистка.
Зйомка на телефон
— Я часто знімаю на телефон для себе і для проєктів. Сьогодні навіть простенький смартфон фотографує краще, ніж цифрові камери 5-7 років тому. Тепер кампанії все частіше знімають на телефон і фотографам не потрібно носити громіздку апаратуру.
Раніше в інстаграм можна було постити лише квадратні знімки. Людський зір влаштований так, що перед очима у нас прямокутна картина. Вибудовувати кадр у квадраті було складно. Коли соціальна мережа додала можливість розміщувати вертикальні кадри, я зраділа: з’явилася свобода зйомки. Тепер, якщо роблю фото на телефон, то тільки вертикальні. Але правила композиції та третин залишаються основою основ.
У камерах смартфонів широкий кут. Вони добре підходять для зйомки пейзажів, але викривляють зображення людини. Тому моделей краще знімати у режимі «Портрет».
Я не люблю, коли під час зйомки мене відволікають думки про техніку та налаштування. У випадку з Huawei P40 Pro смартфон ніби думав за тебе: він оснащений камерою-перископом, яка дає можливість робити десятикратне оптичне наближення об’єкта, а завдяки світлочутливості камери можна проводити портретну зйомку навіть уночі. Працювати було зручно, смартфон інтуїтивно зрозумілий — ти просто береш його до рук і знімаєш. У мене було завдання: зняти у нічному режимі, використовуючи зум та режим «Портрет».
Як проходили зйомки
На проєкті не обійшлося без сюрпризів. Почалося з того, що я ускладнила ідею знімка з морозивом, вирішивши замінити маленьке серце великим. Важкий шматок морозива добре лягав у кадр. Я витратила кілька днів на пошук морозива необхідної форми, а в неділю зрозуміла, що мені потрібно заморозити продукт. Магазини були зачинені, знайти потрібну кулінарну форму було ніде. Коли я вже зневірилася, стиліст, з яким я працюю, сказав, що може дати її мені.
Уже на зйомках модель Саша, котра довго позувала з морозивом, відморозила собі палець. Серце тануло і розпадалося, нам постійно доводилося ловити шматки та швидко знімати.
Робота над проєктом
Наша кампанія розповідає про переживання. Знайти для неї моделей було складно. Справа в тому, що українські моделі не вміють посміхатися. Позитив, який вони видають, є фальшивим. Напевне, це пов’язано з тим, що в нашій культурі посмішки та сміх засуджуються. Я вважаю, що у роботі потрібно посилювати сильні сторони моделей, а не намагатися отримати те, чого вони не можуть дати. Для зйомки я обирала моделей, які вміють висловлювати почуття мімікою, і знайшла. Олександра працює в театрі ляльок, а у Марселя гарна посмішка, що є рідкістю для українського модельного бізнесу.
Я ставлю багато запитань замовнику. Ідеї для зйомки народжуються після спілкування з клієнтом. Щоб їм було звідки взятися, я багато часу витрачаю на перегляд різних малюнків, фотографій, відео. Якщо щодня завантажувати у мозок візуальну інформацію, він обробить її і видасть струнку ідею.
Якщо щодня завантажувати у мозок візуальну інформацію, він обробить її і видасть струнку ідею.
Зазвичай дивлюся на слоган і фіксую асоціації, що виникають у голові. Слоган, який обрав Денис, мені здався неочевидним, але потім я багато говорила з ним, щоб зрозуміти його трактування.
Зйомка може піти не за планом, тому зазвичай, крім основної ідеї, я готую про запас ще кілька. Але цього разу не встигла. Від одного з сюжетів, який ми вигадали з Денисом, довелося відмовитися. Останньої миті виявилося, що цей сюжет можна зняти лише на вулиці, а ми працювали у студії. Запасної ідеї ми не мали. Ми влаштували мозковий штурм, обговорили його результати з моделями і, щоб відволіктися, взялися за сюжет, який був затверджений. Ідея прийшла сама. Я попросила людей, що були на знімальному майданчику, взяти по троянді, стати перед моделями та витягнути руку. Вийшов багатоплановий знімок, на якому був заповнений увесь простір.
Рекомендації початківцям
Щоб робити хороші знімки, фотограф повинен бути надивленим — не має значення, знімає він на телефон або камеру. Чим більше часу ви витрачаєте на перегляд красивих знімків, тим більше краси у ваших роботах.
Знімати гарні кадри легше у гарних місцях. Не соромтеся фотографувати у лісі, парку, музеї, у незвичайній будівлі. Слідкуйте, щоб у кадрі не було зайвого. І отримуйте задоволення від процесу.
Для зйомки я обирала моделей, які вміють висловлювати почуття мімікою.
Денис Келеберденко
Креативний директор
— Найскладніше у роботі з темою кохання та добра — привнести у слогани трохи іронії. Іронічні тексти сприймаються аудиторією краще, ніж тексти, які прямо кажуть, що добре, а що погано. Щоразу, коли до мене приходять замовники, які бажають безпосередньо сказати аудиторії про вічне, мені доводиться переконувати їх, що такі повідомлення краще доносити непрямо.
На роботу над слоганами та сюжетами у мене пішло два тижні. П’ять днів я обмірковував бриф і чекав, коли в голові з’явиться цікава зачіпка. Я написав десять слоганів, а потім скоротив список до чотирьох. Були такі варіанти: «Усміхайся, дурню, бо як ідіот», «Рот — поняття розтяжне. Посмішки тепер у широкій упаковці». Перший слоган надто іронічний. Другий добре доносив ідею про посмішку як товар, але його важко візуалізувати.
Щоб якось надихнутися, я згадував фільми про близькі стосунки. Першим на думку спало «Вічне сяйво чистого розуму». Мені здається, що ця картина підходить для нашої рекламної кампанії. Потім я почав розмірковувати про життєві ситуації, в яких ми найчастіше не виявляємо доброти та розуміння до ближнього і самі створюємо собі труднощі. Перше, що згадалося, — невеликі аварії на дорогах. Нерідко водії машин, що зіткнулися, витрачають час не на те, аби розв’язати проблему, а на лайку. У результаті вони створюють затор і спізнюються у своїх справах. Я подумав: якби вони змогли розтопити свої серця, то проблем було б менше.
Щоб додати кампанії трохи іронічності, я звернувся до теми глобального потепління. Поки що вона для України не дуже актуальна, але, судячи з того, скільки уваги їй приділяють світові медіа, скоро це зміниться. Слоган «Наближай глобальне потепління сердець» довгий, але не нудний. У ньому поєднуються два контрастні сенси: глобальне потепління (це погане явище) та потепління серця (хороше явище).
Незабаром на Bird in Flight вийдуть інші матеріали серії.
Усі фото зроблені на смартфон Huawei P40 Pro. Він оснащений найбільшою на ринку 1/1,28-дюймовою матрицею з пікселями 2,44 мікрометра для кращої зйомки за умов слабкого освітлення та новою камерою-перископом для десятикратного оптичного зуму.
Щоб узяти участь у Huawei Next Image Awards 2020, надішліть фото або відео, зняті на Huawei. Роботи можна подавати в шести тематичних категоріях: «Подолання відстані» (Near Far), «Краса ночі» (Good Night), «Привіт, життя!» (Hello, Life!), «Обличчя» (Faces), «Моменти» (Live Moments) та «Історія» (Storyteller). Дедлайн подачі робіт — 31 липня 2020 року, 19:00 за київським часом.
Дізнатися більше про Huawei Next Image Awards 2020 та подати заявку на участь у конкурсі можна тут. Інформація щодо відбору переможців в Україні є на офіційній фейсбук-сторінці.
Другий матеріал серії про брекети та віршики про сміх можна подивитися тут.