У США звільнили з в’язниці чоловіка, який відсидів 43 роки за неправдивим звинуваченням

62-річний американець Кевін Стрікленд провів 43 роки у в’язниці штату Міссурі за потрійне вбивство, якого, за його словами, не чинив. У листопаді суд повторно розглянув докази захисту та зняв із чоловіка всі звинувачення, звільнивши з ув’язнення. Випадок Стрікленда став найдовшим протиправним затриманням в історії Міссурі та одним із найдовших у країні, повідомляє CNN.

Після виходу з в’язниці американець подякував своїм адвокатам та всім, хто вірив у його невинуватість. «Я не думав, що цей день настане», — сказав Стрікленд. За словами чоловіка, він дізнався про своє звільнення з випуску новин.

Злочин, у якому звинуватили Стрікленда, стався 25 квітня 1978 року в Канзас-Сіті. Тоді внаслідок нападу зі стріляниною троє людей загинули, а дівчина на ім’я Синтія Дуглас вижила, отримавши поранення. Вона одразу впізнала двох нападників, які зрештою визнали провину та відсиділи близько десяти років. Наступного дня після стрілянини свідок вказала на Стрікленда — у нього нібито була така ж зачіска, як у одного зі зловмисників. Дуглас стверджувала, що не одразу впізнала третього причетного, оскільки вживала коньяк та марихуану. У результаті 18-річного Стрікленда засудили до 50 років позбавлення волі без права на дострокове звільнення. Пізніше Синтія зізналася, що припустилася помилки і невірно ідентифікувала підозрюваного. Вона намагалася звільнити його з ув’язнення до своєї смерті у 2015-му.

На платформі GoFundMe запустили збір коштів, щоб допомогти Стрікленду, оскільки штат Міссурі не надає компенсацій за проведений у в’язниці час. Наразі зібрано понад $230 тисяч.

У 2020 році у США було виправдано 129 осіб, засуджених за помилковим звинуваченням. У сумі вони втратили за ґратами 1 737 років життя. Близько третини всіх випадків помилкового засудження сталося через те, що свідки неправильно ідентифікували злочинців.

Нове та Найкраще

6 521

786

675
1 049
Більше матеріалів