Авторка «Милих кісток» вибачилася перед чоловіком, який відсидів 16 років у справі про її зґвалтування

Авторка бестселера «Мили кістки» — американська письменниця Еліс Сіболд вибачилася перед Ентоні Бродуотером за хибне звинувачення у своєму зґвалтуванні 40 років тому. Чоловік відсидів у в’язниці 16 років і вийшов на волю 1998-го, але відтоді залишався в реєстрі осіб, які вчинили сексуальні злочини. Минулого тижня суд повністю виправдав 61-річного Бродуотера. Приводом для цього стали серйозні недоліки у розслідуванні, повідомляє Associated Press.

У романі-автобіографії «Щаслива» Сіболд розповіла, як пережила зґвалтування у 1981 році, коли була студенткою Сіракузького університету. Через кілька місяців вона випадково зустріла на вулиці темношкірого чоловіка, якого прийняла за ґвалтівника, і звернулася до поліції. Правоохоронці затримали Бродуотера, проте у відділку жінка не змогла упізнати його. У результаті підозрюваного все одно визнали винним на підставі її свідчень у суді та мікроскопічного аналізу волосся. Як зазначає BBC, справу переглянули завдяки продюсеру Тіму Муччіанте, який займався екранізацією «Щасливої». Він знайшов нестиковки у книзі Сіболд, проданій тиражем понад мільйон примірників.

У своєму вибаченні жінка сказала, що вирішила довіритися американській правовій системі, будучи 18-річною жертвою зґвалтування. «Я напевно не хотіла назавжди змінити життя молодої людини через злочин, який змінив моє», — написала вона. У заяві Бродуотера, оприлюдненій його адвокатами, сказано, що він із полегшенням прийняв вибачення Сіболд.

Минулого тижня у штаті Міссурі звільнили з в’язниці чоловіка, який відсидів 43 роки за хибним обвинуваченням у потрійному вбивстві.


Фото: Wikimedia Commons

Нове та Найкраще

6 544

788

679
1 051
Більше матеріалів