Дизайнер створив розетки та вимикачі з перемелених кісток тварин

Туніський дизайнер Сухайб Ганмі створив із перемелених бичачих кісток розетки, вимикачі та USB-порти. Свою колекцію він назвав Elos, вона стала його дипломною роботою у Коледжі мистецтв та дизайну в Лозанні, пише Dezeen.

У своєму проєкті Ганмі знайшов нове застосування кістці, використовуючи її природні властивості як електро- й теплоізолятора. Він узяв кістковий порошок на одному з заводів із переробки тваринних відходів і змішав його зі сполучною речовиною на біологічній основі, після чого надав матеріалу потрібної форми. Вимикачі та розетки, які вийшли, нагадують головку стегнової кістки людини й обертаються немов тазостегновий суглоб. Дизайнер каже, що такий матеріал досить міцний і придатний для вторинної переробки.

Ідея колекції прийшла до Ганмі під час мусульманського свята Курбан-байрам у сільській місцевості Тунісу. За традицією в жертву приносять ритуальну тварину, а її м’ясо ділять між родиною, друзями й нужденними. Тоді дизайнер побачив, скільки біологічних відходів — кісток, копит, шкур та сухожиль — залишається після забою. За словами Ганмі, його дядько збирав кістки після свят і робив із них рукояті ножів. Завдяки цьому Сухайб зацікавився матеріалом, який раніше вважав відходами.

Дизайнер сподівається, що його проєкт допоможе звернути увагу на кістку як альтернативу пластиковим компонентам в освітленні та електроніці. «Цей мінеральний матеріал, який сьогодні не має комерційної цінності, різні народи протягом усієї історії використовували для виготовлення предметів домашнього вжитку», — зазначає Ганмі.

У Канаді та США ферми і скотобійні щорічно виробляють понад 31 мільйон тонн неїстівних побічних продуктів тваринного походження. Більшість таких відходів відвозять на звалища або спалюють, внаслідок чого виділяються парникові гази. Решта йде на переробку: кістки очищають, сушать та подрібнюють, щоб використовувати при виробництві палива, добрив, корму для тварин і желатину.

Нове та Найкраще

6 387

741

635
994
Більше матеріалів