Американка купила біткоїни у 2013-му і втратила доступ до гаманця. Їй допомогли хакери

Ронда Камперт зі штату Іллінойс у 2013 році придбала шість біткоїнів за ціною $80 кожен. Витративши частину цифрових грошей, незабаром вона забула про свій криптогаманець, а потім узагалі втратила доступ. Щоб повернути накопичені статки, їй довелося звернутися по допомогу до хакерів, пишет BBC.

Наприкінці 2017-го Камперт побачила у новинах, що вартість біткоїна зросла майже до $20 тисяч. Жінка захотіла перевести в готівку кошти, але не змогла: у неї були відсутні дані для входу до біткоїн-гаманця — програми, що зберігає набір секретних чисел. «У мене був аркуш паперу з паролем, але я гадки не мала, який у мене ідентифікатор гаманця», — згадує Ронда. Тоді вона вирішила, що ситуація безнадійна, і припинила спроби отримати доступ.

Минулої весни Камперт відновила зусилля, коли вартість біткоїна перевищила $50 тисяч. Ронда почала шукати рішення в інтернеті й натрапила на Кріса та Чарлі Бруксів — батька і сина, які зламують криптогаманці за винагороду. Довірившись хакерам, жінка розповіла всі подробиці, які змогла згадати. Потім відбувся відеодзвінок, під час якого Кріс відкрив гаманець Ронди, — на ньому було 3,5 біткоїна, що тоді дорівнювало $175 тисячам.

«Я віддала Крісу та Чарлі їхні 20%, а потім одразу зняла $10 тисяч, щоб допомогти доньці у коледжі», — каже Ронда. Решту вона тримає в апаратному гаманці — так називається пристрій, схожий на USB-накопичувач, який зберігає дані в автономному режимі. Американка сподівається, що біткоїн знову зросте в ціні й тоді вона зможе більше не працювати.

Кріс Брукс заснував свою фірму Crypto Asset Recovery у 2017-му, а минулого року підключив до проєкту 20-річного сина Чарлі. Їхній сервіс використовує комп’ютери для перевірки сотень тисяч можливих комбінацій ідентифікаторів входу та паролів. Батько й син влаштували у своєму будинку в Нью-Гемпширі серверний центр, надаючи допомогу тим, хто втратив доступ до гаманця. Як зазначають хакери, лише кожен третій випадок стає успішним, хоча за минулий рік вони відновили біткоїнів на «семизначну суму». За оцінками платформи Chainanalysis, із 18,9 мільйона біткоінів, які перебувають в обігу, 3,7 мільйона цифрових монет втрачені власниками.

У січні 2021-го британський програміст Джеймс Гауеллс випадково викинув жорсткий диск, на якому з 2013 року зберігав біткоїни. Він запропонував владі понад $70 мільйонів за дозвіл розкопати сміттєзвалище, проте та відмовилася.


Фото: Wikimedia Commons

Нове та Найкраще

173

75

65
465
Більше матеріалів