Під собором Нотр-Дам у ході реконструкції знайшли стародавні гробниці та саркофаг

Кілька гробниць і свинцевий саркофаг, датований XIV століттям, виявили археологи в соборі Паризької Богоматері у столиці Франції. Це сталося під час робіт з реконструкції будівлі, яка постраждала від руйнівної пожежі у 2019 році, повідомляє The Guardian.

Місця поховання були знайдені у ході підготовчих робіт для відновлення шпиля собору в центральній частині будівлі. Серед гробниць також повністю зберігся свинцевий саркофаг у формі людини. Ймовірно, труну зробили для високопоставленого сановника в 1300-х роках — через століття після зведення собору.

Також під нинішнім рівнем підлоги споруди виявили елементи розписних скульптур, на яких досі помітні сліди фарби. Йдеться про бюст бородатого чоловіка та кілька скульптурних овочів.

Археологи використали мінікамеру, щоб зазирнути всередину саркофага, що деформувався під вагою землі та каміння. «Можна помітити шматки тканини, волосся та подушку з листя на голові — добре відоме явище у похованні релігійних лідерів», — сказав дослідник Крістоф Бесньє. За його словами, наявність рослинних елементів усередині саркофага означає, що тіло збереглося в хорошому стані.

Завершити роботу археологи мають до 25 березня, щоб дотриматися запланованого відкриття собору у 2024 році. 15 квітня 2019-го у Нотр-Дамі сталася сильна пожежа, внаслідок якої обвалився шпиль та повністю згоріло дві третини даху споруди. Французька влада вирішила відновлювати будівлю у тому вигляді, якою вона була до пожежі.

Нове та Найкраще

514

42

314
301
Більше матеріалів