Президентом Каннського кінофестивалю вперше стала жінка — Іріс Кноблох

Новим президентом Каннського кінофестивалю обрали Іріс Кноблох. Вона стане першою жінкою на цій посаді, повідомила пресслужба фестивалю.

Кноблох почне працювати з 1 липня, її мандат діятиме до 2025 року. Вона замінить П’єра Лескюра, французького журналіста, який був президентом фестивалю з 2014-го і переобирався тричі. «Я завжди виступала за кіно протягом усієї своєї кар’єри, як у Франції, так і за кордоном, і я в захваті від того, що можу віддати все, щоб ця світова подія залишалася впливовою», — заявила Кноблох.

Іріс Кноблох 59 років, вона юристка за освітою, знає три мови. Останню чверть століття працювала на керівних посадах у компанії Warner Media, з них 15 років була гендиректоркою французького відділення Warner Bros. Також Іріс була членкинею Оскарівського комітету у Франції.

Кноблох відіграла вирішальну роль у просуванні фільму «Артист» Мішеля Азанавічуса, а також займалася дистрибуцією картин Клінта Іствуда, Стенлі Кубріка, Стівена Содерберга, Вуді Аллена тощо. У 2008-му її нагородили орденом Почесного легіону Франції.

Цього року Каннський кінофестиваль відбудеться з 17 по 28 травня.

Нове та Найкраще

216

37

294
246
Більше матеріалів