Мешканка Бучі впізнала знайому на фото з рукою мертвої жінки. Ось що відомо про загиблу

Візажистка з Бучі на Київщині Анастасія Субачева впізнала свою клієнтку на одній з фотографій із померлими мешканцями міста — ці знімки облетіли світові ЗМІ. Загиблою виявилася Ірина Фількіна, якій Анастасія надавала уроки з макіяжу. Субачева розповіла Bird in Flight історію їхнього знайомства.

Ірина почала брати уроки макіяжу в Анастасії на початку лютого, вона відвідала кілька занять. «Останній урок був 23 лютого, тоді ми купили їй усю косметику, якої в неї не було. Тоді ж вона дала мені ці настанови, про які я написала в пості. Вона усвідомила, що дуже пізно почала жити, і закликала мене жити зараз, щоб було не пізно», — згадує дівчина.

Читайте також: «Трупів на вулицях було більше, ніж на фото»: Звільнені мешканці Бучі

Анастасія каже, що впізнала Ірину, коли гортала стрічку новин в інстаграмі й побачила колаж із двох фотографій. На одній була рука мертвої жінки з манікюром (знімок зробила репортерка Reuters Зохра Бенсемра), інша являла собою портрет Ірини.

«‎Зрозумівши, що це фото мені давно щось нагадувало, я відкрила у вайбері наше листування з Іриною. Оскільки вона відвідувала мої уроки за день до початку війни, на фотографіях, які я для неї зробила, вона була з тим самим манікюром», — згадує дівчина.

Субачева каже, що Ірина перебувала у розшуку з 5 березня. «Була інформація, що вона потрапила під обстріл, коли намагалася втекти. Після того її ніхто не бачив», — розповіла Анастасія. Пізніше смерть Ірини підтвердила її донька.

Самій Анастасії вдалося раніше виїхати з Бучі до Кропивницького. Частина її родини залишалася в окупованому російськими військовими місті. «Зараз із ними зв’язок дуже рідко з’являється, але я знаю, що вони живі. Вони голодували, проте зараз із ними все добре», — каже Субачева.

Війська РФ зайшли до Бучі 27 лютого. Майже через місяць українські військові почали контрнаступ та за кілька днів узяли Бучу, Ірпінь і Гостомель у кільце. Місто звільнили 1 квітня.

Нове та Найкраще

6 484

770

656
1 033
Більше матеріалів