Померла художниця Маргарет Кін, відома портретами персонажів із великими очима

У Каліфорнії у віці 94 років померла американська художниця Маргарет Кін, яка у середині минулого століття прославилася своїми зображеннями людей і тварин із непропорційно великими очима. Причиною смерті стала серцева недостатність, пише The Art Newspaper. У 2014-му режисер Тім Бертон зняв фільм «Великі очі» про життя художниці, славу якої намагався привласнити її чоловік.

Маргарет Кін народилася у Нешвіллі, штат Теннессі, у 1927 році. З дитинства вона мала проблеми зі слухом, тому фокусувалася на очах співрозмовника для кращого розуміння. У віці десяти років почала малювати фігури, особливістю яких були великі очі. Маргарет вивчала дизайн у Нью-Йорку, а у 1955-му вийшла заміж за Волтера Кіна. Визнавши її оригінальний стиль, він почав активно просувати роботи дружини, видаючи їх за свої.

У 60-х Волтер Кін став одним із найбільш популярних і комерційно успішних художників того часу. Він відкрив галереї по всій країні, а листівки нібито з його картинами були розміщені в універмагах та продавалися мільйонними тиражами.

Після десяти років шлюбу пара розлучилася. Згодом Маргарет розповіла журналістам, що саме вона є справжньою авторкою картин. В одному з інтерв’ю жінка згадувала, що чоловік вимагав від неї малювати вдень і вночі не виходячи з дому. Цей досвід Кін порівнювала із перебуванням у в’язниці.

У 1986 році Маргарет подала проти Волтера позов про плагіат. Під час судового засідання вона намалювала фігуру з великими очима менш ніж за годину, тоді як її колишній чоловік відмовився від виклику нібито через хворе плече. Маргарет виграла справу та отримала $4 мільйони компенсації. Волтер продовжував стверджувати, що він є автором робіт, аж до своєї смерті у 2000 році.

У 2014-му на екрани вийшла біографічна драма Тіма Бертона «Великі очі», яка розповідала про творчість Маргарет Кін та її стосунки з чоловіком. Головні ролі виконали Крістоф Вальц і Емі Адамс, яка отримала за цю роботу «Золотий глобус».

Нове та Найкраще

216

37

294
246
Більше матеріалів