Українська художниця створила декорації для показу Dior

Київська художниця Олеся Трофименко створила полотна з українським орнаментом для кутюрного показу осінньо-зимової колекції Dior, який відбувся у Парижі 4 липня. Декорації на тему «Дерево життя» прикрашали залу Музею Родена, де проходило шоу дизайнерки і креативної директорки Dior Марії Грації К’юрі.

Центральним елементом показу стали масштабні витвори мистецтва від підлоги до стелі із зображенням квітів, фруктів та птахів. Полотна були вишиті вручну індійськими майстрами з Chanakya School of Craft.

«Для цього проєкту Олеся Трофименко працювала з темою пам’яті, яка відображена у традиційному народному мистецтві й фотографії. Дерево життя і букети квітів — це традиційно симетричні конструкції, що символізують жінку та продовження життя, а також щасливе майбутнє», — прокоментувала Марія Грація К’юрі роботу української художниці.

Одяг, представлений під час показу, був також навіяний творчістю Трофименко. Образ дерева життя з гілками, стовбуром і корінням можна побачити в різних моделях. До колекції увійшли сукні з вишивкою, сукні-сорочки з білого мережива, плісовані спідниці, жакети з бахромою, блузки з вільними рукавами, сарафани у клітинку тощо.

Марія Грація К’юрі запросила Олесю Трофименко створити сценографію для свого показу після того, як побачила на виставці у Римі одну з робіт художниці, де поєднуються живопис і вишивка. Трофименко народилася у 1982 році в місті Вільча на Київщині. Навчалася в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури. Живе і працює в Києві.

Нове та Найкраще

3 682

35

32
291
Більше матеріалів