З німецького музею викрали золоті монети кельтів вартістю 1,6 мільйона євро

Невідомі викрали колекцію старовинних золотих монет із Кельтсько-Римського музею у баварському місті Манхінг. Пограбування сталося ввечері 23 листопада, коли у приміщенні не було охорони, пише Associated Press.

За даними поліції, крадіям знадобилося дев’ять хвилин, аби зайти до музею, розбити вітрину та винести 483 кельтські монети і шматок необробленого золота. Сигнал тривоги не спрацював, оскільки злодії відключили телефонні та інтернет-комунікації в усьому місті. Зараз тривають пошуки зловмисників.

Монети, датовані I століттям до нашої ери, були знайдені в 1999 році на місці великого кельтського поселення поблизу Манхінга. Вага артефактів сягає 4 кілограмів — це найбільший скарб кельтського золота, знайдений у XX столітті. Його вартість оцінюють у 1,6 мільйона євро. Міністр науки і мистецтва Баварії Маркус Блуме назвав крадіжку «катастрофою».

Останніми роками у музеях Німеччини відбулося кілька гучних крадіжок. Зокрема, у 2017-му з берлінського Музею Боде вкрали величезну золоту монету вартістю 3,7 мільйона євро. А через два роки невідомі винесли з дрезденського музею «Зелене склепіння» коштовностей на 113 мільйонів євро.


Фото: Кельтські монети у музеї Манхінга / Wikimedia Commons

Нове та Найкраще

5 758

468

485
801
Більше матеріалів