В Ісландії протестували чотириденний робочий тиждень: продуктивність співробітників не знизилася
В Ісландії підбили підсумки тестування чотириденного робочого тижня — результати виявилися настільки успішними, що багато співробітників перейшли на скорочений графік, повідомляє BBC. Експеримент проводили у країні з 2015 по 2019 рік за підтримки національного уряду, Асоціації за стійкість і демократію Ісландії (Alda) та британського центру Autonomy.
Автори дослідження уточнюють, що персоналу нараховували ту ж зарплату за меншу кількість робочих годин, при цьому продуктивність праці залишилася на колишньому рівні або покращилася. Учасники тесту знизили навантаження до 35-36 годин на тиждень. У експерименті були задіяні 2,5 тисячі осіб, що становить близько 1% працездатного населення Ісландії. Представниця асоціації Alda Гудмундур Гаральдсон впевнена, що дослідження довело — скорочення робочих годин не заважає домагатися прогресу.
Тестування змусило профспілки переглянути режим роботи, і зараз 86% працівників або вже перейшли на більш короткий робочий день при колишній оплаті, або отримають таку можливість найближчим часом. Учасники експерименту повідомили, що відчувають, як знизився ризик стресу і вигорання, а загальний рівень здоров’я і баланс між роботою та особистим життям покращилися. Наразі аналогічні дослідження також проводять в Іспанії та Новій Зеландії, а у британській компанії Platform London упевнені, що скорочення робочих годин може не тільки благотворно вплинути на стан співробітників, але і допомогти скоротити вуглецевий слід.
«Це дослідження показує, що найбільше у світі випробування скороченого робочого тижня в державному секторі мало приголомшливий успіх за всіма параметрами та уроки ісландського уряду можуть бути вивчені іншими країнами», — заявив Вілл Стронж, директор з досліджень центру Autonomy.
Фото: Christian Bickel, Wikimedia Commons