Вчені виявили на Тайвані сліди гігантських хробаків, які існували 20 мільйонів років тому

Седіментологи виявили сліди гігантських підводних хробаків, які полювали біля берегів Тайваню близько 20 мільйонів років тому, повідомляє The Guardian. Дослідники вважають, що саме ці істоти викопали двометрові нори у древніх морських відкладеннях, знайдених на острові. На думку вчених, доісторичні хижаки влаштовували засідку, несподівано з’являлися з морського дна і затягували дезорієнтованих тварин у свою нору.

На думку експертів, стародавні істоти могли бути схожі на сучасних хижаків, які живуть у тропічних водах, — хробаків Боббіта (Eunice aphroditois), володіти спеціальними антенами, що допомагали їм відчувати здобич, гострими і потужними щелепами, які дозволяли розривати рибу навпіл.

«Через 20 мільйонів років неможливо сказати, був це предок хробака Боббіта або інший хижак, який харчувався приблизно так само», — каже професор Людвіг Лёвемарк. Eunice aphroditois отримали неофіційну назву на честь американської подружньої пари — Джона і Лорени Боббіт. У 1993 році жінка відрізала чоловікові пеніс кухонним ножем у відповідь на домашнє насильство; орган вдалося пришити назад, а судовий розгляд отримав широкий резонанс.

Спочатку дослідників спантеличили знайдені сліди, але, виключивши інших тварин, які розкопують морське дно, таких як креветки і скати, експерти дійшли однозначного висновку, що мають справу з древніми хробаками. Вчені сподівалися виявити у відкладеннях останки хижаків або їхніх жертв, але поки що це не вдалося.

Нове та Найкраще

6 127

629

564
906
Більше матеріалів