Корабель Джеффа Безоса New Shepard успішно приземлився після 11-хвилинного польоту

Мільярдер і колишній глава Amazon Джефф Безос уперше вирушив у космос на кораблі New Shepard, який розробила його власна компанія Blue Origin, повідомляє BBC. Запуск відбувся о 16:00 за київським часом зі стартового майданчика в Техасі. Супроводжували бізнесмена його брат Марк Безос, а також 82-річна льотчиця Воллі Фанк і 18-річний студент-фізик Олівер Демен. Фанк стала найстаршим, а Демен — наймолодшим астронавтом, що побував у космосі.

Через дві хвилини після початку польоту капсула відокремилася від ракети-носія і продовжила рух угору до лінії Кармана — визнаного кордону, що розмежовує атмосферу Землі та космос. Уточнюють, що близько чотирьох хвилин члени екіпажу перебували в невагомості і могли насолоджуватися краєвидами Землі через панорамні вікна.

Перед стартом Воллі Фанк заявила, що з нетерпінням чекає на можливість зробити сальто і перекиди в умовах мікрогравітації. У 1960-х роках Фанк входила до групи жінок «Меркурій-13» — вони пройшли ті ж перевірки, що і чоловіки-астронавти, але так і не побували в космосі. Наймолодший член команди Олівер Демен замінив учасника публічного аукціону, який придбав квиток за $28 мільйонів, але не зміг приєднатися до польоту. Участь студента оплатив його батько, генеральний директор інвестиційної компанії Somerset Capital Partners Джоес Демен.

Після того як капсула досягла максимальної висоти — 106 кілометрів, вона почала спускатися на парашуті та здійснила м’яку посадку в пустелі на заході Техасу. Ракета також успішно приземлилася на висувних ногах. Політ екіпажу тривав 11 хвилин.

Джефф Безос створив компанію Blue Origin ще у 2000-му і понад двадцять років чекав на можливість вирушити в космос. Найбагатша людина на планеті активно цікавиться розвитком космічного туризму, як і голова SpaceX Ілон Маск і засновник компанії Virgin Galactic Річард Бренсон. 11 липня Бренсон теж благополучно досяг межі космосу, але йому вдалося піднятися лише на 90 кілометрів.

Нове та Найкраще

387

645

139
131
Більше матеріалів