Корабель Джеффа Безоса New Shepard успішно приземлився після 11-хвилинного польоту

Мільярдер і колишній глава Amazon Джефф Безос уперше вирушив у космос на кораблі New Shepard, який розробила його власна компанія Blue Origin, повідомляє BBC. Запуск відбувся о 16:00 за київським часом зі стартового майданчика в Техасі. Супроводжували бізнесмена його брат Марк Безос, а також 82-річна льотчиця Воллі Фанк і 18-річний студент-фізик Олівер Демен. Фанк стала найстаршим, а Демен — наймолодшим астронавтом, що побував у космосі.

Через дві хвилини після початку польоту капсула відокремилася від ракети-носія і продовжила рух угору до лінії Кармана — визнаного кордону, що розмежовує атмосферу Землі та космос. Уточнюють, що близько чотирьох хвилин члени екіпажу перебували в невагомості і могли насолоджуватися краєвидами Землі через панорамні вікна.

Перед стартом Воллі Фанк заявила, що з нетерпінням чекає на можливість зробити сальто і перекиди в умовах мікрогравітації. У 1960-х роках Фанк входила до групи жінок «Меркурій-13» — вони пройшли ті ж перевірки, що і чоловіки-астронавти, але так і не побували в космосі. Наймолодший член команди Олівер Демен замінив учасника публічного аукціону, який придбав квиток за $28 мільйонів, але не зміг приєднатися до польоту. Участь студента оплатив його батько, генеральний директор інвестиційної компанії Somerset Capital Partners Джоес Демен.

Після того як капсула досягла максимальної висоти — 106 кілометрів, вона почала спускатися на парашуті та здійснила м’яку посадку в пустелі на заході Техасу. Ракета також успішно приземлилася на висувних ногах. Політ екіпажу тривав 11 хвилин.

Джефф Безос створив компанію Blue Origin ще у 2000-му і понад двадцять років чекав на можливість вирушити в космос. Найбагатша людина на планеті активно цікавиться розвитком космічного туризму, як і голова SpaceX Ілон Маск і засновник компанії Virgin Galactic Річард Бренсон. 11 липня Бренсон теж благополучно досяг межі космосу, але йому вдалося піднятися лише на 90 кілометрів.

Нове та Найкраще

6 476

652

388
1 030
Більше матеріалів