Компанія Veritone запустила платформу, яка здатна клонувати голоси знаменитостей

Американська компанія Veritone, яка спеціалізується на технології штучного інтелекту, розробила платформу Marvel.ai, що дозволяє знаменитостям і авторам цифрового контенту створювати аудіодипфейки свого голосу, повідомляє Dazed.

За допомогою алгоритмів машинного навчання Veritone може клонувати голос клієнта, взявши за основу серію семплів. Це дозволить людині монетизувати свій контент — аудіокнигу, виступ на радіо, онлайн-лекцію або озвучку — не виходячи з дому. Користувач платформи отримує готову аудіодоріжку з власним голосом без фактичного студійного запису. У компанії підкреслюють, що можуть навіть відтворювати голоси покійних людей, спираючись на архівні дані.

«Маючи повний контроль над своїм голосом і його використанням, будь-який інфлюенсер, блогер або знаменитість зможуть буквально перебувати в кількох місцях одночасно. Це допоможе вивести їхню роботу на новий рівень, який раніше був фізично неможливий, дозволить збільшити кількість проєктів і отримувати ще більше спонсорської підтримки», — уточнюють у Veritone.

Співробітники Marvel.ai також планують створити базу даних голосів, які можна буде «орендувати» для виробництва автоматично згенерованого контенту. Поки невідомо, чи будуть у колекції голоси реальних людей. «Хто б не володів авторськими правами на голоси, ми будемо працювати з ними, щоб вивести записи на ринок. Багато що залежатиме від правовласників і від того, що вони вважатимуть прийнятним», — заявив президент компанії Veritone Райан Стілберг.


Фото: Wikimedia Commons

Нове та Найкраще

6 398

741

637
997
Більше матеріалів