У Єгипті виявили загублене «золоте місто» віком 3 тисячі років
Археологи виявили найбільше стародавнє місто в Єгипті, яке тисячі років було поховане під товщею піску і стало однією з найважливіших знахідок від часів розкопок гробниці Тутанхамона, повідомляє The Guardian. Дослідники назвали його Піднесення Атона.
Про значиме відкриття заявив єгиптолог Захі Гавасс. Загублене «золоте місто» віком приблизно 3 тисячі років знаходиться неподалік Луксора, де розташована Долина Царів. Уточнюють, що місто було зведене за часів правління одного з найвеличніших фараонів Єгипту Аменхотепа III, а пізніше існувало при Тутанхамоні та фараоні Аї.
Захі Гавасс підкреслює, що древнє місто шукали багато міжнародних фахівців, але так і не досягли своєї мети. Група єгипетських археологів почала розкопки у вересні 2020 року з метою вивчити територію між храмами Рамзеса III та Аменхотепа III, у 500 кілометрах на південь від Каїра. «Протягом кількох тижнів, на превеликий подив команди, у всіх напрямках пошуків почали знаходити утворення із глиняних цеглин», — йдеться в заяві археологів. Через сім місяців розкопок у пустелі виявили кілька адміністративних і житлових районів, а також пекарню.
3,000-year-old 'lost golden city' of ancient Egypt discovered. It is believed to be the largest ancient city found in Egypt, buried under sand for millennia, which experts said was one of the most important finds since the unearthing of Tutankhamun’s tomb. pic.twitter.com/R8Qimp5nQz
— Africa Info 247 (@SmartAtuadi) April 9, 2021
Дослідники повідомили, що місто добре збереглося, в ньому залишилися будинки з суцільними стінами і кімнатами. Тут знайшли предмети побуту, прикраси та керамічні посудини, амулети з жуків скарабеїв і цеглини з печаткою Аменхотепа III. Археологи вважають, що це відкриття дасть унікальну можливість «зазирнути в життя стародавніх єгиптян, коли імперія була на підйомі». Команда фахівців також сподівається виявити на території незаймані гробниці зі скарбами.
Фото: AFP / Egyptian Ministry of Antiquities