У Єгипті виявили загублене «золоте місто» віком 3 тисячі років

Археологи виявили найбільше стародавнє місто в Єгипті, яке тисячі років було поховане під товщею піску і стало однією з найважливіших знахідок від часів розкопок гробниці Тутанхамона, повідомляє The Guardian. Дослідники назвали його Піднесення Атона.

Про значиме відкриття заявив єгиптолог Захі Гавасс. Загублене «золоте місто» віком приблизно 3 тисячі років знаходиться неподалік Луксора, де розташована Долина Царів. Уточнюють, що місто було зведене за часів правління одного з найвеличніших фараонів Єгипту Аменхотепа III, а пізніше існувало при Тутанхамоні та фараоні Аї.

Захі Гавасс підкреслює, що древнє місто шукали багато міжнародних фахівців, але так і не досягли своєї мети. Група єгипетських археологів почала розкопки у вересні 2020 року з метою вивчити територію між храмами Рамзеса III та Аменхотепа III, у 500 кілометрах на південь від Каїра. «Протягом кількох тижнів, на превеликий подив команди, у всіх напрямках пошуків почали знаходити утворення із глиняних цеглин», — йдеться в заяві археологів. Через сім місяців розкопок у пустелі виявили кілька адміністративних і житлових районів, а також пекарню.

Дослідники повідомили, що місто добре збереглося, в ньому залишилися будинки з суцільними стінами і кімнатами. Тут знайшли предмети побуту, прикраси та керамічні посудини, амулети з жуків скарабеїв і цеглини з печаткою Аменхотепа III. Археологи вважають, що це відкриття дасть унікальну можливість «зазирнути в життя стародавніх єгиптян, коли імперія була на підйомі». Команда фахівців також сподівається виявити на території незаймані гробниці зі скарбами.


Фото: AFP / Egyptian Ministry of Antiquities

Нове та Найкраще

8 859

1 198

971
1 458
Більше матеріалів